Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Amberg, město v Bavorsku

Amberg je město ležící v německém Bavorsku. Historie sahá až do roku 1034, kdy se objevuje první písemná zmínka. Již ve 12. století se Amberg stal důležitým obchodním místem. Pro většinu zdejších obchodů byla v té době důležitou obchodní cestou říčka Vils.

 

Pohled z Mariahilfberg přímo na Staré město - Amberg , Harald909 [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)]

 

 

V období industrializace v 19. století se staly důležitým obchodním artiklem zbraně. Stejně tak se v Ambergu v tomto období vyrábělo smaltované zboží (technika email). Hospodářský vzestup ovlivnilo také rozvinuté zpracování surového dřeva. Do současnosti se tu tak zachovaly četné historické zajímavosti, které dnes přitahují turisty.

Jedním z nejzajímavějších míst je pozdně gotická bazilika sv. Martina. Na náměstí před bazilikou se pořádají v předvánočním období tradiční trhy. Dávné kořeny má i pětice zdejších pivovarů. A atrakcí je samozřejmě řekla Vils, která je jedním ze symbolů města. V areálu bývalých kurfiřtských lázní v současné době funguje vyhledávaný aquapark.


Vodní brány tzv. „Městské brýle“

 

Ubytování v Ambergu přes portál booking.com (300 metrů do centra města)

Adresa: Fronfestgasse 8, 92224 Amberg, Německo

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

 

Bavorsko, země pohádek

 

Mapa a poloha Bavorska

 

Letiště v Bavorsku

 

Města v Bavorsku

 

JEZERA V BAVORSKU

   

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.10.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.