Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

JEZERA V BAVORSKU

Pokud toužíte po vodním dobrodružství, tak právě to bavorské nemá obdoby. Veškeré vaše letní, sportovní a jiné radovánky jsou v Bavorsku spojeny s vodou. A že jí tu je!

 

 

O vodní zdroje nemá Bavorsko rozhodně nouzi. Pojďme si teď představit pár tipů, které vám připraví zábavu po celé léto. Ať už se věnujete turistice, plavbě či dáváte přednost vodním sportům, Bavorsko je dokonalou volbou a zásobníkem atraktivních míst.

 

JEZERO AMMERSEE

Toto překrásné jezero je rozlohou třetím největším v Bavorsku, nachází se cca 40 kilometrů od města Norimberk a je ledovcového původu. Díky čistému horskému vzduchu a množství vodních sportovních aktivit je Ammersee vyhledávaným rekreačním místem. V létě je doslova obleženo návštěvníky. Na své si přijdou milovníci vody, pěší turistiky i vyznavači cyklistických výletů.

BODAMSKÉ JEZERO

Je druhým největším jezerem v Alpách. Největší jezero v Rakousku, Německu a druhé největší ve Švýcarsku. Na jezeře funguje vodní doprava, v dobách minulých byla města na pobřeží významnými přístavy. Voda je zde průzračná a žije zde spousta druhů ryb.

JEZERO EIBSEE

Má ledovcový původ a leží na jihu Německa, na území spolkové země Bavorsko. Jezero se nachází v osobním vlastnictví. Je zde hotel i restaurace a možnost zapůjčení loděk a šlapadel.

CHIEMSKÉ JEZERO

Přezdívané ''Bavorské moře'' se nachází na jihovýchodě Německa v Bavorsku. Jezero je ledovcového původu. Najdeme zde čtyři ostrovy. Rozvinutá je zde vodní doprava a rybolov. Kromě vodních atraktivit na samotném jezeře je zážitkem též návštěva středověkého městečka Wasserburg.

JEZERO KÖNIGSSEE

Jezero se nachází v jihovýchodním Bavorsku. Jde o nejhlubší jezero v Německu. Původ má ledovcový. Königssee má velmi čistou vodu, tomu se přizpůsobují i plavidla, která se tu mohou vyskytovat. Po jezeře se plaví i vyhlídkové lodě. Toto jezero je opravdový klenot a srdce národního parku. Podél jeho skalních stěn spadají vodopády, slavné jsou zdejší ozvěny -echa.

MALÉ JAVORSKÉ JEZERO - KLEINER ARBERSEE

Jde o jezero v Bavorsku, jedno ze šumavských jezer. Nachází se totiž na německé straně Šumavy. Najdeme zde restauraci a tři plovoucí ostrůvky. Jezero je přírodní rezervací obklopené letitými jehličnatými lesy.

ROKLANSKÉ JEZERO

Opět tu máme jedno z bavorských jezer ležící na německé straně Šumavy. Jeho původ je ledovcový. Na vrcholu jezerní stěny je Roklanská kaplička s krásným výhledem na jezero.

SEEONSKÁ JEZERA

Jedná se o seskupení ledovcových jezer v Bavorsku. Nachází se v blízkosti jezera Chiemsee. Jde o přírodní rezervaci a patří sem tato jezera - KLOSTERSEE, GRIESSEE, BRUNNENSEE, SEELEITENSEE, MITTERSEE, JÄGERSEE a BANSEE. Uprostřed jezera Klostersee najdete klášter Seeon.

STARNBERSKÉ JEZERO - STARNBERGERSEE

Jezero se nachází na jihu Německa v Bavorsku. Od Mnichova je vzdálené cca 20 kilometrů. Je ledovcového původu a jde o oblíbenou rekreační oblast. Na jeho břehu leží město Starnberg, dle kterého je jezero pojmenované. Provozují se zde vodní sporty a místní lodní doprava. Na jezeře se nachází i půvabný ostrůvek. Starnberské jezero je nejvyhledávanějším co se vodních sportů týče a také nejmodernějším. Lidé si zde užijí např. wakeboardingu či vodních lyží a svůj den mohou zakončit v některé z útulných hospůdek.

VELKÉ JAVORSKÉ JEZERO - ARBERSEE

Jezero v Bavorsku, jedno ze šumavských ledovcových jezer na německé straně Šumavy. Jde o přírodní rezervaci v krásné přírodě jehličnatých lesů s řadou chráněných rostlin. Jde o nádherné romantické prostředí.

SYLVENSTEINSEE - VODNÍ DÍLO SYLVENSTEIN

Tato přehrada se sypanou hrází byla postavena v letech 1954-1959. Je zároveň přehradou a vodní elektrárnou. Nachází se v údolí Isar v Horním Bavorsku. Překrásná scenérie zasněžených Alp odrážející se na hladině jezera.

 

Bavorsko je doslova magnetem pro milovníky přírody, pohádkových zámků a aktivního odpočinku. Pojďte se jím nechat přitáhnout. Tolik přírodních krás pohromadě byste těžko hledali.

 

Autor: Michaela Částková

 

 

     
    Čtěte také:
   

Bavorsko, země pohádek

   

Města v Bavorsku

   

Letiště v Bavorsku

   

Mapa a poloha Bavorska

   

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

   

Seznam měst - Německo

   

Největší jezera v Německu

     

 


 


Vložil/a: Daniel Česák 17.12.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.