Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Soho jako ráj nočního života

Londýnská čtvrť Soho se nachází v samotném srdci této evropské metropole, konkrétně na severozápad od slavného Trafalgarského náměstí.

 

Oblast, která představuje pokroucený čtyřúhelník, se víceméně rozprostírá mezi ulice Oxford Street, Charing Cross Road a náměstí Leicester Square a Picadilly Circus. Její hranice uzavírá na západě slavná nákupní ulice Regent Street. 

 

 

 

Kluby a bary

 Lidé, a zejména pak turisté cestující do Londýna za zábavou, sem vyráží za bujarým nočním životem, kterým se Soho vyznačuje. A opravdu počet barů, restaurací a klubů tu rozhodně není zanedbatelný. Co se klubů týče, určitě byste neměli opominout místa jako je Club 49 na Greek Street či Café de Paris, jež je otevřený již více než devadesát let. V neposlední řadě ale také Ronnie Scott's Jazz Club, kam se můžete vydat na některý z pátečních večerů Viva Cuba! a užít si do sytosti latinských tónů.

 

Mapa Soho - openstreetmap.org


Ubytování v této lokalitě

SoHostel

Cena na noc pro dva - 2 635 Kč

D'Arblay Studio's Soho

Cena na noc pro dva - 5 034 Kč

Strand Palace Hotel

Cena na noc pro dva - 4 720 Kč

 

Kam za gastronomickým zážitkem

 Co se naopak restaurací týče, jedním z nejvyhledávanějších podniků je Barrafina, tedy alespoň pokud vás láká tapas. Další z možností je 10 Greek Street. Obrnit byste se však měli trpělivostí, jelikož jde o jedny z nejvyhlášenějším restaurací v této čtvrti a tak si tu na jídlo počkáte většinou i více než hodinu. Navíc oba podniky nepřijímají, alespoň v období večeří, rezervace. Pokud jste však spíše zatoužili po britské kuchyni, vaše kroky by měli vést do Dean Street Townhause, ať už jste se rozhodli zajít na snídani, oběd či večeři.

 

Zajímavá místa

Čtvrť má však co nabídnout i za denního světla. Za návštěvu stojí například malebný park Soho Square či náměstí Golden Square, které je sice možná malé ale to mu rozhodně neubírá na kráse. Od pondělí do soboty můžete obdivovat pouliční trh Berwick Street Market, kde nakoupíte nejen ovoce a zeleninu. A pokud jde o nákupy, módní obchodní dům na Carnaby Street se zdá tím správným místem.

 


 

 

Autor: Eva Klásková

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Vidtur, Soho - Londýn

 

 

  Všechna zajímavá místa Londýna, čtěte zde

 

 

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Nová, platná pěti librová bankovka je z polymeru

Konec staré papírové desetilibrovky. Nahradí ji nová ...

British Airways posílí linky mezi Prahou a Londýnem

Doprava v Londýně

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.