Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Autobusoví dopravci a jízdní řády

Flixbus, www.radicestujeme.euAutobusová doprava se stala v našem státě tou vůbec nejvýznamnější, a to díky svému rozsahu. K rozvoji došlo po roce 1989, kdy v tomto odvětví skončil monopol státního podniku Československá automobilová doprava, a na trh vstoupila celá řada dopravců soukromých. Pojďme si jmenovat několik zástupců a představit si je blíže.

 

Student Agency

Jde o ryze českou společnost, zakladatelem se v roce 1996 stal Radim Jančura a vznikla v Brně. Původně fungovala jako zprostředkovatel au-pair pobytů, což ostatně dělá dodnes, navíc si přibrala ještě pobyty pracovní a jazykové. V současnosti též provozuje autobusovou a vlakovou dopravu (charakteristické žluté vozy) a prodává letenky. Vlaky ovšem jezdí od roku 2010 pod značkou RegioJet a převedení pod ní by se od roku 2016 měly dočkat i právě autobusy. Student Agency rozhodně nezahálí, v plánu je třeba zavedení nových spojů na Moravě. Dnes se tak zároveň honosí statusem největšího tuzemského provozovatele ve sféře nedotované dopravy.

 

Web: www.studentagency.cz

Jízdní řády

Kam jezdí? Mapa destinací

Spoje na letiště: Vídeň, Drážďany, Berlín, Mnichov, Frankfurt, Krakov.

 

SA

 

 

Eurolines

Se zrodila v roce 1985 v belgickém Bruselu. V České republice působí od roku 1992 pod značkou dvou vzájemně spolupracujících společností, Touring Bohemia a Eurolines Česká republika. Majitelkou druhé jmenované je Naděžda Hofmannová. V současnosti Eurolines umožňuje spojení s více než dvacítkou evropských zemí a zajišťuje autobusovou dopravu ve více než šesti stech místech po celé Evropě, během roku 2015 přibyla severní Itálie a nejnověji letos pětice měst Nice, Janov, Miláno, Lugano a Regensburg. V roce 2013 navíc myslel i na pohodlí cestujících na cestách z Prahy do Berlína či Bratislavy nákupem nových moderních autobusů a potvrdil tak, že je tento druh dopravy skutečně na vzestupu.

 

Web: www.elines.cz

Jízdní řády a mapa destinací

 

Eurolines, Radicestujeme.eu

 

Flixbus

Je mladá německá společnost založená v roce 2011 trojicí podnikatelů v Mnichově. Ti se dodnes dělí o post generálního ředitele. Sítí linek autobusové dopravy spojuje Flixbus aktuálně především větší evropská města. České silnice brázdí nezaměnitelné zelené vozy od roku 2014. Dnes jezdí do osmnácti zemí a přibližně osmi set cílových lokalit. V roce 2015 navíc došlo k jejímu sloučení se společností Meinfernbus, což z ní na domácí půdě učinilo lídra ve svém odvětví. A letos o sobě dala výrazněji vědět i u nás, plánovanou expanzi předznamenávají třeba spojení nově mezi Prahou a Chebem nebo Znojmem.

 

Web: https://www.flixbus.cz

Přehled autobusových zastávek

Vyhledejte si jízdenku

 

Flixbus, www.radicestujeme.eu

 

LEO Express

Též se jedná o českého zástupce, který na trh vstoupil svým založením roku 2009 a řídí ho Leoš Novotný, který navíc celou společnost dodnes z největší části i vlastní. Ta nyní provozuje osmnáct vlakových spojení na území Čech a Slovenska a na ně navazuje právě dopravu autobusovou, kterou spustila poprvé roku 2014 na trase Praha – Český Krumlov. Novinkou se třeba v lednu letošního roku stal navazující spoj, který zájemce dopraví z Prahy do Drážďan a Berlína. LEO Express plánoval v roce 2016 další růst, a to jak ve sféře autobusové, tak i vlakové, celkem až o 40 %.

 

Web: www.le.cz

Spolupráce s Flixbus

Kam jezdí autobusy LE

 

Leo express  , www.radicestujeme.eu

Jízdní řády na portále IDOS

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Nabídka Flixbus – jízdenky do Evropy za 10 €

Jízdenky od Flixbus už za 249 Kč

S Flixbusem na prázdniny do Chorvatska

Levné autobusové jízdenky do Německa

Jízdní řády autobusů nejen na Idosu

Student Agency: Jízdenky v akci 1+1 zdarma

Jednosměrné vnitrostátní jízdenky od Flixbusu za 25 Kč

Student Agency - do zahraničí se slevou

Student agency nabízí slevu jízdenek na Slovensko

Levně autobusem Student Agency do Polska za 139 Kč

Student Agency: Jízdenky v akci 1+1 zdarma

Cestujeme levně autobusem: akce 1+1

Eurolines: Jízdenky 1+1 zdarma do konce října

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 28.05.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!