Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Autobusoví dopravci a jízdní řády

Flixbus, www.radicestujeme.euAutobusová doprava se stala v našem státě tou vůbec nejvýznamnější, a to díky svému rozsahu. K rozvoji došlo po roce 1989, kdy v tomto odvětví skončil monopol státního podniku Československá automobilová doprava, a na trh vstoupila celá řada dopravců soukromých. Pojďme si jmenovat několik zástupců a představit si je blíže.

 

Student Agency

Jde o ryze českou společnost, zakladatelem se v roce 1996 stal Radim Jančura a vznikla v Brně. Původně fungovala jako zprostředkovatel au-pair pobytů, což ostatně dělá dodnes, navíc si přibrala ještě pobyty pracovní a jazykové. V současnosti též provozuje autobusovou a vlakovou dopravu (charakteristické žluté vozy) a prodává letenky. Vlaky ovšem jezdí od roku 2010 pod značkou RegioJet a převedení pod ní by se od roku 2016 měly dočkat i právě autobusy. Student Agency rozhodně nezahálí, v plánu je třeba zavedení nových spojů na Moravě. Dnes se tak zároveň honosí statusem největšího tuzemského provozovatele ve sféře nedotované dopravy.

 

Web: www.studentagency.cz

Jízdní řády

Kam jezdí? Mapa destinací

Spoje na letiště: Vídeň, Drážďany, Berlín, Mnichov, Frankfurt, Krakov.

 

SA

 

 

Eurolines

Se zrodila v roce 1985 v belgickém Bruselu. V České republice působí od roku 1992 pod značkou dvou vzájemně spolupracujících společností, Touring Bohemia a Eurolines Česká republika. Majitelkou druhé jmenované je Naděžda Hofmannová. V současnosti Eurolines umožňuje spojení s více než dvacítkou evropských zemí a zajišťuje autobusovou dopravu ve více než šesti stech místech po celé Evropě, během roku 2015 přibyla severní Itálie a nejnověji letos pětice měst Nice, Janov, Miláno, Lugano a Regensburg. V roce 2013 navíc myslel i na pohodlí cestujících na cestách z Prahy do Berlína či Bratislavy nákupem nových moderních autobusů a potvrdil tak, že je tento druh dopravy skutečně na vzestupu.

 

Web: www.elines.cz

Jízdní řády a mapa destinací

 

Eurolines, Radicestujeme.eu

 

Flixbus

Je mladá německá společnost založená v roce 2011 trojicí podnikatelů v Mnichově. Ti se dodnes dělí o post generálního ředitele. Sítí linek autobusové dopravy spojuje Flixbus aktuálně především větší evropská města. České silnice brázdí nezaměnitelné zelené vozy od roku 2014. Dnes jezdí do osmnácti zemí a přibližně osmi set cílových lokalit. V roce 2015 navíc došlo k jejímu sloučení se společností Meinfernbus, což z ní na domácí půdě učinilo lídra ve svém odvětví. A letos o sobě dala výrazněji vědět i u nás, plánovanou expanzi předznamenávají třeba spojení nově mezi Prahou a Chebem nebo Znojmem.

 

Web: https://www.flixbus.cz

Přehled autobusových zastávek

Vyhledejte si jízdenku

 

Flixbus, www.radicestujeme.eu

 

LEO Express

Též se jedná o českého zástupce, který na trh vstoupil svým založením roku 2009 a řídí ho Leoš Novotný, který navíc celou společnost dodnes z největší části i vlastní. Ta nyní provozuje osmnáct vlakových spojení na území Čech a Slovenska a na ně navazuje právě dopravu autobusovou, kterou spustila poprvé roku 2014 na trase Praha – Český Krumlov. Novinkou se třeba v lednu letošního roku stal navazující spoj, který zájemce dopraví z Prahy do Drážďan a Berlína. LEO Express plánoval v roce 2016 další růst, a to jak ve sféře autobusové, tak i vlakové, celkem až o 40 %.

 

Web: www.le.cz

Spolupráce s Flixbus

Kam jezdí autobusy LE

 

Leo express  , www.radicestujeme.eu

Jízdní řády na portále IDOS

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Nabídka Flixbus – jízdenky do Evropy za 10 €

Jízdenky od Flixbus už za 249 Kč

S Flixbusem na prázdniny do Chorvatska

Levné autobusové jízdenky do Německa

Jízdní řády autobusů nejen na Idosu

Student Agency: Jízdenky v akci 1+1 zdarma

Jednosměrné vnitrostátní jízdenky od Flixbusu za 25 Kč

Student Agency - do zahraničí se slevou

Student agency nabízí slevu jízdenek na Slovensko

Levně autobusem Student Agency do Polska za 139 Kč

Student Agency: Jízdenky v akci 1+1 zdarma

Cestujeme levně autobusem: akce 1+1

Eurolines: Jízdenky 1+1 zdarma do konce října

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 28.05.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.