Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Průvodce - Ponta Delgada

Ponta Delgada je hlavním a zároveň také největším městem Azorských ostrovů. Toto zámořské autonomní území  Portugalska leží v Atlantickém oceánu, asi 1500 km západně od Lisabonu.

Město Ponta Delgada leží na jižním pobřeží největšího z devíti azorských ostrovů São Miguel. Příjemné klima a krásná příroda sem lákají celoročně návštěvníky z celého světa.

 

 

Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Historie
Ponta Delgada není prvním hlavním městem Azor. Tím prvním bylo město Vila Franca do Campo, které leží 25 km východně, rovněž na jižním pobřeží ostrova, ale v roce 1522 bylo poničeno zemětřesením. Do té doby méně významnému Ponta Delgada byl v roce 1546 portugalským králem Janem III. udělen statut města, které se začalo rychle rozvíjet. Poničeno bylo vlnou tsunami v roce 1839, ale následně bylo opět obnoveno. Dnes má město necelých 70 tisíc obyvatel.

 

   
                            Předpověď počasí v této lokalitě
   

 

Současnost
Ponta Delgada není jen administrativním centrem a významným turistickým cílem, ale také důležitým přístavem na cestě mezi Severní Amerikou a Evropou.

Přístav je chráněn vlnolamem dlouhým 1,6 km a je plně vybaven jak pro doplnění paliva, tak i pro opravy lodí.

Ponta Delgada je srdcem ostrovního exportu. Vyvážejí se odsud zejména ananasy, pomeranče, obilí, víno a čaj. Ostrov São Miguel je jediným místem v Evropě, kde se pěstuje čaj.

Ve městě je letiště, které umožňuje rychlé spojení s Evropou i Amerikou, a od roku 1976 také Azorská univerzita.

 

 

 
                

                                Letiště Ponta Delgada (PDL)

   

 

Co si nenechat ujít
Rušný přístav a mořská promenáda jsou plné života, ale ještě rušnější je centrální náměstí Praça de Gonçalo Velho Cabral, pojmenované po prvním guvernérovi ostrova. Náměstí obklopuje podloubí, v nichž je řada hospůdek a barů. Najdete zde i tři oblouky Portas da Cidade postavené v roce 1783, které jsou pomyslnou branou města.

V centru najdete také celou řadu historických budov. V bývalé renesanční pevnosti Forte de São Brás je dnes muzeum. Dalším muzeem je Museu Carlos Machado, umístěné v bývalém klášteře Santo André. Je tu i celá řada dalších církevních staveb, například kostel São Sebastião z roku 1533, klášter a významné poutní místo Convento da Esperança. Ve městě jsou i hezké parky a je také skvělou základnou pro výlety po celém ostrově i pro návštěvu dalších míst na souostroví.

 

 

Ostrov São Miguel je sopečného původu a plný barev. Převládá mnoho odstínů zelené kombinované s modrou moře a jezer ve vyhaslých kráterech sopek. Dostatek vláhy a horský terén jsou ideální kombinací pro vznik krásných vodopádů. Termální jezírka vám umožní koupat se v příjemně teplé vodě, zkuste to třeba v přírodním parku Terra Nostra. Pobřeží je divoké a moře poměrně chladné, ale i tady se můžete vykoupat v malých jezírcích na útesech, v nichž se mořská voda mísí s termální. Nádherná zákoutí tu najdete na každém kroku. Ne neprávem se ostrovu přezdívá malý Nový Zéland.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Jc Nazza

 

 

  Dříve napsáno (tipy na letenky)
 

Letenky z Prahy do Ponta Delgada od 1168 Kč

 

Letenky z Frankfurtu do Ponta Delgada za 4 000 Kč

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Jc Nazza

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.03.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.