Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Nádraží v Benátkách Venezia Santa Lucia a doprava

Venezia Santa Lucia je vlakové nádraží v známém italském městě Benátky, hlavním městě severní oblasti Benátsko. Otevřeno bylo roku 1861.

 

 

 

           
        On - line příjezdy (arrivals) a odjezdy (departures)  
           

 

Adresa: 30100 Benátky, Itálie

Poloha nádraží, zdoj mapy - openstreetmap.org, Google mapa

 

Venezia Santa Lucia


Železniční stanice zabezpečuje dopravní obslužnost dálkovými vnitrostátními i mezinárodními vlaky. Nabízí linky do těchto měst: Milán, Terst, Udine, Trento, Vídeň, Mnichov aj., a též taky velké množství regionálních spojů.

 

         

Návazná doprava

Vodní autobusy (vaporetto) - Benátčané stejně jako turisté jsou zvyklí využívat přepravních služeb těchto vodních autobusů. Tyto dopravní prostředky jsou pilířem benátské MHD. Vaparetto se pohybují na pravidelných linkách a zastávky těchto plavidel jsou umístěny na zastávkách, což jsou plovoucí bílo/šedo/oranžové pontony, které se nachází se všech ostrovech Benátek. Vodní autobusy provozují společnosti, které provozující i MHD v Benátkách, to jest např. ACTV.

Vodní taxi (motoscafo) - Jedná se o nejdražší způsob dopravy po městě. Každá cesta stojí okolo 100 euro / 2 500 Kč. Tato taxi služba zájemce doveze až třeba k hotelu nebo jinému cíli. Tento dopravní prostředek je malá luxusní jachta, uvnitř však velmi prostorná s kapacitou pro max. 10 pasažérů. Společnost provozující tuto službu se jmenuje Venezia Taxi.

Doprava loďmi společnosti Alilaguna - Alilaguna poskytuje možnost přímého spojení lodí střední velikosti mezi letištěm Marca Polo a náměstím Sv. Marka v centru Benátek, také nabízí turistické projížďky.

Gondola - co víc typického může být pro Benátky. Dopravní prostředek, který vás proveze skrze úzké kanály a z kterého si lze dopřát pohled z vodní hladiny na benátské paláce aj. památky. Ale tahle romantika taky něco stojí a to 80 € / 30 minut. Na gondolu se vejde až 6 pasažérů, přičemž cena za převoz zůstává stejná.


       
         

 

 

     
    Mohlo by vás zajímat:
   

Benátky - sen pod maskou

   

Karneval v Benátkách

   

CHIOGGIA ANEB MALÉ BENÁTKY

   

Letiště Benátky Treviso (TSF)

   

Letiště v Benátkách (VCE)

   

Volotea: Levné lety do Benátek za 20 €

   

Benátky letecky od 840 Kč

     

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.