Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Blue Lagoon

Foto, en.wikipedia.orgModrá laguna je místo, kde ve stejnojmenném filmu započala hereckou kariéru Brooke Shields, je podle všech měřítek jedním z nejkrásnějších míst na Jamajce.

Pětapadesát metrů dlouhá „Blue Hole“ (Modrá díra, jak ji místní přezdívají) je s mořem propojena jen úzkým hrdlem, ale asi 40 metrů od něj směrem do vnitrozemí do ní vtékají sladkovodní potůčky z pevniny. To má za následek mísení slané a sladké vody, díky čemuž hraje hladina v laguně různými odstíny modré, zelenomodré a smaragdové.

Můžete tu narazit na majitele loděk, kteří vás za malý poplatek vezmou na projížďku na nedalekou pláž Cocktail Beach, kde se točily některé scény z filmu Koktejl s Tomem Cruisem, nebo na ostrov Monkey Island.

 

 

Laguna je dobře přístupná také od silnice a teoreticky vzato jde o veřejný majetek, přesto po vás neodbytní podnikavci na parkovišti budou chtít vstupní poplatek.

Foto, en.wikipedia.org

By Chaoleonard (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Nabídka ubytování na Jamajce přes booking.com

 

 

   
  Čtěte také:
 

Kde leží Jamajka?

 

Jamajka, karibská kráska s vůní kávy a rumu

 

Jamajka - měna a placení

 

Fauna a flóra Jamajky

 

Letiště Montego Bay (MBJ) na Jamajce

   

 


Vložil/a: Daniel Česák 18.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.