Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Jamajka, karibská kráska s vůní kávy a rumu

Nekončící bělostné pláže, nádherné počasí, fantastická příroda a výborná kuchyně. To jsou jen malé střípky z perel Jamajky. Ostrova, kde můžete zažít výlet do džungle, horský trek, potápění v jeskynních komplexech nebo jen lenošení na pláži za podmanivého rytmu regae.

 

 

 

    Čtěte také: Flora a fauna na Jamajce

 

Co navštívit na Jamajce

Exotická Jamajka nabízí mnohé. Koho omrzí polehávání na pláži, může se vypravit do deštného pralesa. Ostrov je vyhledávaný pro unikátní scenérii několika nádherných vodopádů, nejznámější jsou vodopády na Dunn´s River. Minout nesmíte ani národní park Blue Mountains, kde roste vyhlášená odrůda kávy Blue Mountains. Pro milovníky světa pod hladinou je tu korálový útes Airport Reef a jeskyní komplexy.

 

 

Kdy se na ostrov vypravit

Blízkost rovníku je zárukou nádherného počasí po celý rok. Teploty jsou zde okolo třiceti stupňů. Největší množství srážek je zde v měsících srpen a září, což jsou nejteplejší měsíce. Nepříhodnější doba pro návštěvu je od prosince do dubna.

 

     
    On - line předpověď počasí na Jamajce
     

 

Praktické informace o Jamajce

Let na Jamajku trvá asi 14 hodin a pokud budete cestovat s přestupy, cesta se protáhne. Minimálně dva dny tedy musíte počítat na cestu tam a zpět. K cestě na Jamajku nepotřebujete vízum, jestliže se nehodláte zdržet déle než 30 dní. Cestovní pas musíte mít platný ještě 6 měsíců po plánovaném návratu. Není nutné ani očkování. Dovoz cigaret, tabáku a alkoholu má limit na osobu. Není možné přivážet maso, ovoce a zeleninu, med nebo kávu.

Úředním jazykem je angličtina. Na Jamajce se platí Jamajským dolarem, JMD. V místě jsou k dispozici směnárny.

Autor: Iva Vendolská

 

Zdroj videa: YouTube CC, autor: Wycieczkowe etiudy filmowe

 

   
  Čtěte také:
 

Kde leží Jamajka?

 

Město Kingston na Jamajce

 

Letiště Montego Bay (MBJ)

 

Jamajka - měna a placení

 

Fauna a flóra Jamajky

 

Doba letu na Jamajku

 

Průvodce Karibikem

 

Karibské moře

 

Kde leží Karibik

   

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.09.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.