Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Hrad Tolštejn a okolí

hrad TolštejnDříve se na jednom kopci v Lužických horách nacházel krásný hrad jménem Tolštejn. Ačkoliv se dnes jedná o pouhou zříceninu, je to pozoruhodné místo. Tolštejn je jednou z nejlépe zachovaných zřícenin, což je jeden z důvodů, proč nabízí tak široké možnosti pro návštěvníky.

 

Trocha historie na začátek

Kdysi dávno, konkrétně v roce 1337 byl hrad vybudován jako obranné opevnění. Opevnění chránilo cestu z Čech do Lužice. Během let se na hradu vystřídali Vartenberkové, páni z Dubé, nebo třeba Šlejnicové ze Saska a mnoho dalších. V roce 1642 bohužel došlo k tragické události. Švédská vojska hrad zapálila, ten kompletně vyhořel a stala se z něj pouhá zřícenina. Až do roku 1996 hrad jen chátral, naštěstí se potom díky radnici Jiřetína pod Jedlovou začala veřejnost o hrad opět zajímat.

 

 hrad Tolštejn

 

Tolštejn a jeho okolí aneb kam vyrazit

Tolštejn sám o sobě nabízí jedinečný zážitek. Můžete se tu pokochat troskami hradu a vyjít na vyhlídku, ze které se vám naskytne opravdu úžasný pohled. Když sejdete dolů z vyhlídky, budete nejspíše vyčerpáni, a tak přijde vhod hradní restaurace, kde skvěle vaří a můžete zde ochutnat tradiční Varnsdorfské pivo Kocour.

Naproti Tolštejnskému kopci se nachází hora Jedlová. Zde se přes léto můžete zabavit na koloběžkách, kolech nebo na obří houpačce. V zimě toto místo ocení především nadšenci do zimních sportů.

 

 

V blízkém okolí Tolštejna naleznete mnoho krásných přírodních památek, jako jsou různé studánky, skalní schovanky a podobně. Pro pěší bude lepší vyrazit do přilehlých lesů a najít nějaký zajímavý cíl co nejblíže. Ti co přijeli autem, mohou návštěvu Tolštejna spojit s procházkou po Českém Švýcarsku.

 

 hrad Tolštejn

 

Ubytování mezi troskami hradu

Dnešní  Tolštejn  nabízí jedinečný zážitek.  Jaké to asi je probudit se ráno s výhledem na Lužické hory a především na trosky hradu? Ano je to opravdu krásné a i vy to můžete zažít.  Na hradě je nyní kromě restaurace také ubytování.  Pokoje jsou skromnější , ale zážitek budete mít nezapomenutelný.  Přikoupit si zde k ubytování  můžete  snídaně  nebo  polopenzi.  A než večer půjdete spát  můžete posedět  na venkovní zahrádce a kochat  se tou krásou kolem vás nebo vyjděte na vyhlídku a sledujte západ Slunce.

Markéta Sýkorová

 

 

   
             Nabídka ubytování v Jiřetíně a okolí přes web booking.com
   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.07.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.