Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Hrad Tolštejn a okolí

hrad TolštejnDříve se na jednom kopci v Lužických horách nacházel krásný hrad jménem Tolštejn. Ačkoliv se dnes jedná o pouhou zříceninu, je to pozoruhodné místo. Tolštejn je jednou z nejlépe zachovaných zřícenin, což je jeden z důvodů, proč nabízí tak široké možnosti pro návštěvníky.

 

Trocha historie na začátek

Kdysi dávno, konkrétně v roce 1337 byl hrad vybudován jako obranné opevnění. Opevnění chránilo cestu z Čech do Lužice. Během let se na hradu vystřídali Vartenberkové, páni z Dubé, nebo třeba Šlejnicové ze Saska a mnoho dalších. V roce 1642 bohužel došlo k tragické události. Švédská vojska hrad zapálila, ten kompletně vyhořel a stala se z něj pouhá zřícenina. Až do roku 1996 hrad jen chátral, naštěstí se potom díky radnici Jiřetína pod Jedlovou začala veřejnost o hrad opět zajímat.

 

 hrad Tolštejn

 

Tolštejn a jeho okolí aneb kam vyrazit

Tolštejn sám o sobě nabízí jedinečný zážitek. Můžete se tu pokochat troskami hradu a vyjít na vyhlídku, ze které se vám naskytne opravdu úžasný pohled. Když sejdete dolů z vyhlídky, budete nejspíše vyčerpáni, a tak přijde vhod hradní restaurace, kde skvěle vaří a můžete zde ochutnat tradiční Varnsdorfské pivo Kocour.

Naproti Tolštejnskému kopci se nachází hora Jedlová. Zde se přes léto můžete zabavit na koloběžkách, kolech nebo na obří houpačce. V zimě toto místo ocení především nadšenci do zimních sportů.

 

 

V blízkém okolí Tolštejna naleznete mnoho krásných přírodních památek, jako jsou různé studánky, skalní schovanky a podobně. Pro pěší bude lepší vyrazit do přilehlých lesů a najít nějaký zajímavý cíl co nejblíže. Ti co přijeli autem, mohou návštěvu Tolštejna spojit s procházkou po Českém Švýcarsku.

 

 hrad Tolštejn

 

Ubytování mezi troskami hradu

Dnešní  Tolštejn  nabízí jedinečný zážitek.  Jaké to asi je probudit se ráno s výhledem na Lužické hory a především na trosky hradu? Ano je to opravdu krásné a i vy to můžete zažít.  Na hradě je nyní kromě restaurace také ubytování.  Pokoje jsou skromnější , ale zážitek budete mít nezapomenutelný.  Přikoupit si zde k ubytování  můžete  snídaně  nebo  polopenzi.  A než večer půjdete spát  můžete posedět  na venkovní zahrádce a kochat  se tou krásou kolem vás nebo vyjděte na vyhlídku a sledujte západ Slunce.

Markéta Sýkorová

 

 

   
             Nabídka ubytování v Jiřetíně a okolí přes web booking.com
   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.07.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!