Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Kam na výlet - Praděd

cs.wikipedia.orgAť je léto nebo zima, na Pradědu je vždy príma. Tímto heslem by se mohla řídit jedna z nejvyšších hor na území naší  republiky. Pravděpodobně nejvyšší návštěvnost ze všech jesenických vrcholů si tento kopec vysloužil hned několika svými přednostmi, mezi které můžeme bez obav řadit i nádherný výhled do širého okolí.

Ten si mohou přijít vychutnat nejen ostřílení turisté, ale díky výborné dostupnosti také například starší osoby nebo rodiny s malými dětmi.


 

Jak nahoru?

lázeňské Karlovy Studánky, kterou známe, mimo jiné, i z filmu S tebou mě baví svět, vede na vrchol Pradědu hned několik stezek. Pomineme-li využití autobusu na Ovčárnu, z níž je to na vrchol už jen kousek, a cestu po asfaltové komunikaci, kterou se jistě ochudíme o mnoho dojmů z krás okolní přírody, nabízí se nám stezka údolím Bílé Opavy. Ta je značena buďto žlutě nebo modře. Obě tyto varianty se nacházejí v bezprostřední blízkosti říčky a jsou tvořeny jak pěšinami, tak dřevěnými mosty přes vodní tok. Pro zájemce jsou obohaceny také o naučné tabule, informující pocestné o zdejší floře a fauně.

 

cs.wikipedia.org

 

Na vrcholu

Jakmile dorazíte až nahoru, ocitnete se doslova na větrné hůrce. Častokrát je vzhledem k výšce 1491 m n. m. na vrcholu poměrně větrno, doporučujeme mít proto s sebou v záloze mikinu. Po zdolání hory jistě rádi zaplujete do restaurace pod vysílačem, který je již Pradědovým poznávacím znakem. Tam můžete doplnit síly třeba skvělým hovězím gulášem, kterým Pradědova kuchyně nikdy nezklame.

 

cs.wikipedia.org

 

Když nasněží

Nejen během teplých prázdninových dnů se cestou na Praděd potkáte s mnoha lidmi. Stejným směrem se budou ubírat i v zimě, většina z nich vybavena běžkami, které využijí na dobře udržovaných stezkách. Na své si zde přijdou také  lyžaři a snowboardisté. Ať už se v zimě přijedete vyřádit po svých nebo na lyžích či „prkně“, Praděd si zaručeně užijete. A jestli vás sníh přestane bavit, zastavte se ve Studánce na něco na zahřátí.

 

     Přehled ubytování v Jeseníku

 

Autor: Zuzana M.

 

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

České hory - informace

 

Seznam českých lázní

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.