Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Kde se natáčel film „Jak utopit doktora Mráčka”?

Film „Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách” patří k perlám české kinematografie. Jeho režisér Václav Vorlíček a kameraman Vladimír Novotný se postarali o to, aby ve filmu nechyběly speciální efekty, které později tolik bavily a stále dnes baví diváky. O kouzlo filmu se postarala i nábřeží Vltavy, která patřila k hlavním natáčecím místům. 

 

Exteriéry filmu poskytla Vltava 

Český film Jak utopit doktora Mráčka je nejen přehlídkou skvělých herců (hráli zde Libuše Šafránková, Hanzlík, Filipovský, Kopecký, Menšík, Stella Zázvorková a další), nýbrž i průvodcem Prahou. Díky filmu se mohou diváci podívat hlavně na břehy Vltavy, u kterých se filmoví vodníci často vyskytují. Vidět jste mohli například Vltavu u Vyšehradského tunelu v Praze-Podolí, kde požárníci ve filmu vytahují havarovaný autobus z Řeky. Ve filmu je krásně vidět i Podolské nábřeží a nechybí ani záběry na Veslařský ostrov v Praze-Podolí, kde se vodníci chystají utopit doktora Mráčka. Pokud navštěvujete přírodní koupaliště Žluté lázně v Praze, určitě vám už také došla souvislost s filmem. V něm si totiž toto místo také zahrálo koupaliště, kam s kamarádkami často chodívala Jana (Libuše Šafránková). Vidět jsou i krásné záběry Vltavy u Rašínového nábřeží nebo Slovanský ostrov  v Praze Novém Městě. 

 

U Sovových mlýnů 134/1 , současný stav domu, ve filmu znázorňoval vlhký vodnický domek, který měl být zbourán

 

Ani o interiéry nebylo nouze 

Samozřejmě, že se film neodehrával jen na březích Vltavy. Nejčastěji viděným interiérem byl dům na Kampě na adrese U Sovových mlýnů 134/1, Praha-Malá Strana, který mimo jiné reálně sloužil jako sídlo pro rybářský svaz. Ve filmu si však zahrál slavný vodnický dům, ve kterém na kameře probíhaly všechny podvodní efekty. Kromě něho se ve filmu objevuje také Mostecká ulice v Praze na Malé Straně nebo Restaurace Střelecký ostrov, kde byla Jana s Mráčkem na rande. Vidět můžete prostory Přírodovědecké fakulty UK, kde se nachází filmová pitevna.

Autor: Andrea Nováková

 

     
  Čtěte také:  
 

Na jakých místech se natáčela komedie Vrchní, prchni!


 

Kde se točil film Jáchyme, hoď ho do stroje

 
 

Na jakých místech se točila pohádka Tři veteráni?

 
     

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.11.2022


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.