Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Na jakých místech se točila pohádka Tři veteráni?

Česká filmová pohádka Tři veteráni byla natočena v roce 1983. V hlavních rolích excelovali naši vynikající herci Rudolf Hrušínský, Petr Čepek a Josef Somr. Scénář – podle povídky Jana Wericha – napsali Zdeněk Svěrák a Oldřich Lipský, který tento film zároveň režíroval.  Zpupnou princeznu Bosanu hrála herečka Vida Skalská Neuwirthová. Její nos v délce 2,5 metru je uložen v Muzeu kuriozit v USA.

 


Natáčení pohádky probíhalo na hradě Křivoklát i v Praze. Některé scény pochází z lomu u Koněpruských jeskyní. Hradby, které ve filmu vidíme, jsou u Nymburka. A hrázděnou architekturu objevili tvůrci filmu v německém městě Quedlinburgu.

 

Pohled na hrad Křivoklád od východu z nedaleké vyhlídky, v popředí kaplička svaté Trojice a za ní vpravo pivovarské sklepy, zdroj obrázku: Honza Groh (Jagro) CC BY-SA 3.0  Wikimedia Commons


Pohádkový Grand hotel U Supa měl předlohu ve skutečném Grand hotelu se jménem Lokanda; ten se nacházel v hlavním městě Černé Hory, v Cetinji. Bohužel tento skutečný hotel (ještě před premiérou pohádky) zanikl při katastrofálním zemětřesení, které tehdy Černou Horu postihlo.

 

 

 

 

     
    Mohlo by vás zajímat:
   

Kde se natáčela pohádka Lotrando a Zubejda


 

Kde se natáčela pohádka Anděl Páně


 

Místa, na nichž se točila pohádka O statečném kováři

     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.12.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.