Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Na jakých místech se natáčela komedie Vrchní, prchni!

Na český film Vrchní, prchni, režiséra Ladislava Smoljaka a scénáristy Zdeňka Svěráka, se nedá jen tak zapomenout. Autoři nám připravili skvělou podívanou na typicky českou komedii, a navíc s vynikajícím hereckým obsazením – Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Jiří Kodet, Zdeněk Svěrák, Dagmar Patrasová, aj. Navíc ji Jaroslav Uhlíř doplnit znamenitou filmovou hudbou a dnes již evergreenem Severní vítr.

 

 

Jen krátce vzpomeňme na děj: nenapravitelný donchuan Dalibor Vrána, je ne příliš úspěšným knihkupcem. A protože potřeba peněz je větší, než Dalibor stačí vydělat (platí alimenty na děti z dřívějších vztahů), a navíc ho náhoda k tomu popožene, rozhodne se vzít svůj osud do svých rukou coby falešný číšník. Své odchody z domova a vyšší příjmy vysvětlí tak, že si přivydělává příležitostným hraním na housle v pražských restauracích.

Abychom si film ještě víc přiblížili, podívejme se, kde všude se natáčel.

  • Dalibor se ve velorexu (hadraplán) snaží předjet autobus – natočeno u autobusové zastávky Závist v Praze – Zbraslavi, Komořanská ulice.
  • Dalibor se zastavil v motorestu na kávu a přitom zkasíruje hosta – scéna se točila v tehdejším motorestu Čtyři kameny, který se nacházel na dálnici R10, exit 17 na Hlavenec mezi Brandýsem nad Labem a Mladou Boleslaví. Motorest dlouho chátral, až byl v roce 2011 zbourán a nově byla vystavěna luxusní Koliba 4 kameny.
  • Záběry u domu, v němž bydleli Vránovi a sousedé Pařízkovi – Vozová ulice, Praha – Vinohrady.
  • Restaurace U dvou koček, v níž míval Dalibor svá pochybná večerní vystoupení – v roce 2015 byla Státní inspekcí z hygienických důvodů uzavřena. Od té doby se mnohé změnilo – dnes je na Uhelném trhu v Praze stejnojmenný minipivovar a restaurace, kde se vaří pivo a česká kuchyně a velice dobře prosperují.
  • Vila, v níž se konal sjezd spolužáků – vila v Říčanech na Černokostelecké ulici.
Autor: Jaroslava Linková
   
   
   
  Čtěte také:
 

Na jakých místech se točila pohádka Tři veteráni?


Kde se točil film Jáchyme, hoď ho do stroje


Kde se natáčela pohádka Lotrando a Zubejda

   
Vložil/a: Daniel Česák 21.11.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.