Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Kde se natáčel film Obsluhoval jsem anglického krále?

Na vzniku filmu Obsluhoval jsem anglického krále se podílelo hned několik zemí, mimo Česka také Slovensko, Německo a Maďarsko. Kdybyste však chtěli navštívit jeho filmová místa, nemusíte nijak daleko. Točilo se hlavně v Praze, v Liberci, Děčíně nebo Vejprtech. 

 

 

Řadu kulis k filmu poskytlo město Praha

Film Obsluhoval jsem anglického krále pojednává o muži, dříve mladém klukovi, který má komplex kvůli své výšce a který začíná jako pouliční prodavač párků. Později se ale vypracuje na číšníka v luxusním hotelu Paříž. Právě odtud pochází nejvíce scén. Ty ale diváky klamou. Filmový hotel Paříž je ve skutečnosti hotelem  Le Palais na adrese U Zvonařky 1, Praha-Vinohrady. Avšak před touto budovou se točily jen venkovní scény. Například ta, kdy majitel nejluxusnějšího hotelu široko daleko pan Brandejs (Josef Abrhám) stojí před svým hotelem. Interiér hotelu, který se ve filmu použil, však skutečnému hotelu nepatří. Ten filmu z největší části propůjčil  Obecní dům na adrese náměstí Republiky 5 , Praha-Staré Město. Ve filmu jste mohli vidět vstupní halu a schody Obecního domu, stejně jako jeho restauraci. Ovšem jídelna, která byla ve filmu připravena na počest habešského císaře je ve skutečnosti městská knihovna na adrese Mariánské náměstí 1, Praha-Staré Město.

V Praze se točilo také u Evangelické teologické fakulty UK na adrese Černá 9, Praha – Nové Město, na Platnéřské ulici, na Alšově nábřeží nebo v parku Kampa.

 

Hotel Paříž v Praze

 

Točilo se také v Liberci, Děčíně nebo Vejprtech

Ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále se však objevila i liberecká radnice. V ní se konala svatba Jana a Lízy. Použity byly jak exteriéry, tak interiéry radnice. Ve filmu se objevila i stanice Děčín, tu však hrálo nádraží Vejprty. Ve filmu jste mohli vidět i náměstí T. G. Masaryka ve Vejprtech, nádraží Liberec a soudní budovu v Mladé Boleslavi (vězení, kde byl Dítě uvězněn). Chalupa, kde Jan Dítě jako malý vyrůstal je ve skutečnosti barokní mlýn Sterzmühle na adrese Mochov 10 Hartmanice.

Autor: Andrea Nováková

 

     
  Čtěte také:  
 

Kde se točil film Jáchyme, hoď ho do stroje

 

Na jakých místech se točila pohádka Tři veteráni?

 

Na jakých místech se natáčela komedie Vrchní, prchni!

 
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.02.2023


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.