Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Zajímavá místa natáčení známá ze seriálu Hříšní lidé města pražského

Kdo by neznal kriminální seriál „Hříšní lidé města pražského”? Seriál vznikl v roce 1969 v produkci Československé televize podle povídek Jiřího Marka (Panoptikum starých kriminálních příběhů, Panoptikum hříšných lidí). Kromě barrandovských ateliérů natáčení probíhalo také v různých pražských exteriérech a někdy režiséři zavítali i mimo Prahu. Tato místa můžete navštívit i dnes.

 

Natáčení probíhalo hlavně v Praze

Seriál, který má dohromady 13 dílů, ale volně na něj navazují další filmy, vypráví o pražských vyšetřovatelích pod vedením vrchního policejního rady Vacátka. Toho ztvárnil Jaroslav Marvan. Mordpartu tvořili vyšetřovatelé Mrázek, Bouše a Brůžek. Tito vyšetřovatelé dobře znají pražské podsvětí a v Praze jsou jako doma. Vyšetřují hlavně vraždy a loupeže, které je zavádí na místa, která ve skutečnosti můžete navštívit i vy.

Na své si v seriálu přijdou hlavně fanoušci města Prahy. Objevilo se v něm například Loretánské náměstí v Praze-Hradčanech. Projít se můžete také úzkou uličkou mezi domy, která se nachází u křižovatky ul. Na Kampě a Jiřího Červeného v Praze – Malá Strana. Na těchto místech se v seriálu vyskytoval také vyšetřovatel Bouše, když sledoval milence paní Ulrychové. Toho sledoval i na nedalekých schodech opět v Praze na Malé Straně na adrese Saská 2 (3. díl Lady Macbeth z Vinohrad).

Mimo jiné můžete navštívit i budovu nemocnice na adrese Sulická 61 Praha-Krč, která v šestém díle seriálu byla taky nemocnicí a objevila se v záběru, kdy se k ní řítilo luxusní auto, jež vezlo bezvědomou dívku. K dalším natáčecím místům patří:

- porodnice U Apolináře ( v seriálu v těchto místech stála mlékárna z šestého dílu),

- letiště Praha-Kbely,

- hudební divadlo Karlín,

- břehy Vltavy – Podolské nábřeží 5, Praha-Podolí.

 

Někdy však scénáristé zavítali i mimo Prahu

Pro zajímavý příběh seriálu však Praha byla malá. V pár dílech proto mohli diváci zavítat i na jiná místa. Například do Plzně na nádraží nebo do věznice na Borech. V seriálu se objevila také obec Roztoky u Křivoklátu, respektive její nádraží.  V osmém díle Telegram z Neapole vyšetřovatelé zavítali do Ždiaru do slovenských Tater.

Autor: Andrea Nováková

 

     
  Čtěte také:  
 

Na jakých místech se točila pohádka Tři veteráni?


 

Na jakých místech se natáčela komedie Vrchní, prchni!


 

Kde se točil film Jáchyme, hoď ho do stroje

 
     


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.10.2022


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.