Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Prašná brána

Prašná bránaTuto památku najdeme tam, kde Celetná ulice ústí do té Na Příkopě, na rozhraní s náměstím Republiky. Naproti ní nemůžete přehlédnout dům U Hybernů.

Pozdně gotická brána pochází z patnáctého století, svůj název získala podle toho, že se v těchto prostorách skladoval střelný prach.

 

 

 

Vznikla coby nástupce předchozí stavby, která už nebyla dostatečně reprezentativní, ostatně v těchto místech začíná Královská cesta. A nacházel se tady i Králův dvůr, což byla rezidence českých panovníků, tehdy obývaná Vladislavem Jagellonským. V současnosti tu stojí Obecní dům.

 

Informace ohledně otevíracích hodin, vstupném naleznete na webových stránkách www.muzeumprahy.cz/prasna-brana

 

Prašná brána

 

Bylo tedy zapotřebí přikročit k výstavbě něčeho, co bude hodno této významné lokality. Původně za návrhem stál Matěj Rejsek, který se podílel i na další perle české gotiky – dostavbě chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. Stávající tvář ale dostala až později, když se o její přetvoření zasadil v devatenáctém století český architekt Josef Mocker.

 

Poloha Prašné brány, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 
Průvodce Prahou, čtěte zde
 

 

Prašná brána, www.radicestujeme.eu

 

Dnes slouží především jako místo, kde se turisté ve více než čtyřiceti metrech mohou pokochat na ochozu krásnou vyhlídkou na město. Samotná stavba se nad Prahu tyčí do výšky pětašedesáti metrů.

Kde se nachází? Mapa

 

Hotely v této lokalitě

 

Grand Hotel Bohemia

Cena na noc pro dva - 4 202 Kč
 

EA Hotel Royal Esprit

Cena na noc pro dva - 2 380 Kč

Nabídka ubytování v Praze přes booking.com

Praha

 

 

 

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 19.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.