Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Ulice Na Příkopě: jedna z nejdražších nákupních tříd odděluje Staré a Nové Město

Ulice Na PříkopěNavazuje na Václavské náměstí a doslova vytváří hranici mezi dvěma historickými částmi v Praze. Její levá strana, kde jsou domy s lichými čísly, patří ke Starému Městu a pravá k Novému Městu. Zároveň jde o nejdražší ulici v Praze a jednu z nejdražších nákupních ulic na světě.


Možná máte za to, že nejdražší ulicí v Praze je Pařížská, kde sídlí nejvyhlášenější luxusní značky. Ve skutečnosti ji zvládla předstihnout ulice na Příkopě, která je s cenou téměř 65 tisíc korun za metr čtvereční (roční nájemné) o skoro 2 tisíce dražší než Pařížská. Atraktivita ulice Na Příkopě navíc ještě poroste díky plánovanému projektu Savarin, začínajícího v Piccolominiho paláci na Václavském náměstí a spojujícího ulici Na Příkopě přes Jindřiškou ulici.

 

Model komplexu budov ČNB

 

Myslbek

 

Hamleys, Na Příkopě 854/14, 110 00 Nové Město

 

 

 

 

 

Ulice Na příkopě se mezi špičkou drží už několik let

Ve společnosti světoznámých nákupních tříd, jako je nejdražší Pátá avenue v New Yorku nebo nejdražší evropská třída Champs-Élysées v Paříži, obsadila pražská ulice Na Příkopě 23. místo. Od loňska poposkočila o dvě místa a v Evropě se drží na 15.příčce.

 

Ulice Na Příkopě

Ulice Na Příkopě

Ulice Na Příkopě

 

Ulice Na Příkopě

Černá Růže

 

 

Ideální pro nákupy, relaxaci a procházky historickými místy

Široká třída umožňuje nejen projít exkluzivní i běžné obchody, ale najdete tu také spoustu míst k sezení přímo na ulici pod korunami stromů, kde si můžete vychutnávat ruch samotného centra Prahy. Částečně pěší zóna zaručuje bezpečnou procházku a navíc tu nejdete spoustu restaurací, kaváren a také několik rychlých občerstvení.

 

Divadlo Broadway

 

 


Z jedné strany ulice končí u Václavského náměstí a můžete se na ni dostat přímo z metra, stanice Můstek. Z druhé strany ulici ohraničuje Prašná brána, která byla součástí původního opevnění Starého města a dosud je jeho nejviditelnější částí. Svůj název dostala ulice podle toho, že tu byl původně příkop (osm metrů hluboký a až deset široký) ohraničující hradby. Po založení Nového Města ztratil svůj význam a jeho zasypáním vznikla ulice Na Příkopě.

 

Kouzlo noci

Vánoční výzdoba

 


Mohlo by vás zajímat: Podniky spojené se slavnými osobnostmi

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.