Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Sněžka - nejvyšší hora u nás

Foto, cs.wikipedia.orgJde o nejvyšší vrchol Krkonoš i celé České republiky a jejím vrcholem prochází rovněž česko-polská hranice. Rekord Sněžka drží díky výšce 1 603 metrů. Názvů vystřídala mnoho, ten nynější se ustálil až v 19. století.

Vzhledem k nadmořské výšce zde panuje též velmi chladné podnebí. Přesto je místní příroda velmi rozmanitá. Přírodovědci napočítali několik set zástupců říše rostlinné. Ti vytvářejí rovněž vhodné podmínky pro živočišstvo. Obratlovců se v této lokalitě vyskytuje více než stovka druhů, bezobratlých pak několik set. Jedinečné přírodní bohatství proto podléhá přísné ochraně, vrchol hory se nachází v první zóně národního Foto, cs.wikipedia.orgparku.

Vládne tu poměrně čilý ruch. V minulosti byla oblíbeným poutním místem, dnes se Sněžka se stala především častým cílem turistů, vede sem sedm základních pěších výstupů a nahoru vás vyveze rovněž lanovka. Poněkud smůlu mají lyžaři, neboť s ohledem na přírodu se dočkala většina sjezdových tras uzavření.

 

 

 

 

Sněžka, Jubilejní cesta, Karpacz, Jelenia Góra County, Dolnoslezské vojvodství, 58-540, Poľsko, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

   
  Nejvyšší hory u nás
  Sněžka (1603m)
  Luční hora (1555m)
  Studniční hora (1555m)
  Vysoké kolo (1510m)
  Praděd (1491m)
  Stříbrný hřbet (1490m)
   

 

Mohlo by vás zajímat:

České hory

Navštivte naše nejvyšší hory - Krkonoše

Monínec, nejbližší hory z Prahy

 

 

 

 

 

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.