Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Zámek Lednice

Zámek LedniceStátní zámek Lednice na Moravě je součástí Lednicko - Valtického areálu, který se nachází asi 12 km východně od Mikulova na jižní Moravě. Tento zámecký areál je také na seznamu UNESCO.

Tato tvrz byla po roce 1632 přestavěna na velice rozsáhlý barokní zámecký areál a to rodem Lichtenštejnů. Od té doby byly na zámeckém areálu prováděny další 2 barokní a 1 empírová přestavba. Po roce 1846 byl zámek přestavěn do novogotického slohu, tak jak ho známe v dnešní podobě. 

 

 


Pyšní se velice rozsáhlým zámeckým parkem, který za 550 let prošel rozsáhlým vývojem. V tomto parku se vystřídaly všechny zahradní styly a díky nim získává příjemnou a dovolím se říct, že až výjimečnou atmosféru. Se svojí rozmanitou sbírkou dřevin a rostlin je propojen s krajinou, která se nachází v okolí a krásně do ní zapadá.

 

Zámek Lednice

 

Nedílnou součást tohoto parku tvoří stavby romantického charakteru jako je třeba minaret, vodárna, umělá jeskyně a mnoho jiných. Nesmíme taky opomenout rybník, který je poset patnácti ostrůvky. 


Zámek Lednice

Tip na výlet: V Lednici se nachází i oblíbené lázně


Přehled 26 variant ubytování v této lokalitě na booking.com

Ubytování

 

 

   
  Čtěte také:
 

Velká jezera a přehrady na Jižní Moravě

   Vložil/a: Daniel Česák 26.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.