Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Bangkok - ráj pro milovníky jídla, kultury i nočního života

BangkokBangkok je hlavním městem Thajska a také nejlidnatějším městem v zemi. Můžeme jej určitě zařadit mezi světová velkoměsta.

Při našem putování Thajskem, které jsme uskutečnili na přelomu listopadu a prosince loňského roku, byl Bangkok naší poslední zastávkou. A tak jsme si jej chtěli patřičně užít, než se vrátíme do české reality všedního života. Měli jsme na to však jen doslova pár dní.

 

 

 


Velká koncentrace lidí i aut

Pro člověka ze střední Evropy je Bangkok městem opravdu hodně divokým, chaotickým a hektickým. Trvalo nám, než jsme pochopili, jak přecházet silnice. Stále jezdící auta vylučující výfukové plyny nevábné vůně, absence semaforů pro chodce a řidiči rozhodně automaticky nepouštěli ty, kteří stáli na přechodu a zjevně se chtěli dostat na druhou stranu. Bylo tak jednodušší připojit se při přecházení k místním, u kterých jsme tajně doufali, že vědí, co dělají, když vkročí do vozovky.

 


Mohlo by vás zajímat: Přečtěte si článek "Co navštívit v Bangkoku"

Bangkok


Nespočet rozmanitých buddhistických chrámů

V Bangkoku najdeme obrovské množství chrámů, četli jsme, že by jich zde mělo být snad 500. Tolik jsme jich sice nenavštívili, ale některé byly opravdu nádherné. A hlavně každý jiný! Ten nejkrásnější výhled na celý Bangkok nám poskytl buddhistický chrám s názvem Wat Saket.

 

Bangkok

 

Silný dojem v nás zanechal také chrám Wat Pho, který je jedním z nejstarších. Jeho areál je dost rozlehlý a najdeme v něm mnoho rozličných staveb. Tento chrám je také považován za první centrum veřejného vzdělávání v Thajsku. Největším lákadlem pro turisty je ale bezesporu socha ležícího buddhy, která je dlouhá neuvěřitelných 46 metrů. Velmi špatně se fotí, protože se odnikud nevejde do záběru, ale rozhodně stojí za vidění. Působivá jsou zejména jeho obří chodidla.

 

Bangkok

Bangkok


Bangkok má i svůj kousek přírody

Oázou klidu a kouskem přírody v Bangkoku plném lidí je Lumpini park. Sem si místní chodit zaběhat, projet se na kole či si udělat rodinný piknik. Jsou zde pěkná jezírka, relaxační zóny s posezením všeho druhu, sportoviště pro děti a dokonce i venkovní posilovna, která je opravdu dobře vybavená. K našemu překvapení zde volně žijí varani. Už jen kousek od Lumpini parku je moderní čtvrť plná mrakodrapů a jiných designově atraktivních budov, která také stojí za návštěvu.

 

Bangkok 

Město ožívá po setmění

Pokud toužíte po nočním životě, přijdete si v Bangkoku rozhodně na své. Khao San Road je ulice plná pouličních stánků s občerstvením, oblečením, šperky i dalšími suvenýry, která výrazně ožívá právě až po setmění. Všude hlasitá hudba a hra pestrobarevných světel. Velice atmosferická pro nás byla po setmění také čínská čtvrť, ve které byla opravdu obrovská koncentrace nejen lidí, ale také rozličných pokrmů, které svou exotickou vůní i vzhledem doslova vybízely k ochutnání.


 
      Letenky z Prahy do Bangkoku ve vyhledávači Kiwi.com
 

 

Autor: Karolína Vystrčilová

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, China24, Chinatown - Bangkok

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Co navštívit v Bangkoku?

Bangkok - ráj pro milovníky jídla, kultury i nočního ...

Jak dlouho trvá let do Bangkoku?

Bangkok, místo chrámů

Letiště Bangkok (BKK)

Letiště Bangkok Don Mueang (DMK)

Praha – Bangkok od srpna za 11 996 Kč

AirSerbia: Praha – Bangkok za 11 190 Kč

Finnair: Thajská metropole Bangkok za 11 590 Kč

Dovolená v Bangkoku - přehled

Městská doprava v Bangkoku

Thajská kuchyně

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.