Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Blue Mountains

en.wikipedia.orgZápadně od Sydney leží nádherný národní park – Blue Mountains. Pískovcové pohoří nabízí svým návštěvníkům opravdu spoustu zajímavých míst k prozkoumání. Panoramatické scenérie, pralesní stezky, vodopády, strmé útesy, vyhlídky a mnoho dalšího.

A jak se tam dostat? Můžete s průvodcem a zajištěnou tour přímo ze Sydney a nebo autobusem a nebo jako my, vlakem. 

Vlak je asi ta nejlepší varianta. Nejen kvůli pohodlí, ale vlak projíždí krásnou krajinou! Jízdní řád vyhovuje ve všech směrech, protože přibližně každou hodinu něco jede a cesta trvá asi jenom 2 hodiny.

 

 

en.wikipedia.org

 

en.wikipedia.orgKdyž jsme se v Sydney probudili do deštivého rána, tak představa, že máme dneska v plánu Blue Mountains nás děsila. Další den jsme ze Syndey museli jet pryč a tak nám nezbývalo nic jiného, než se do hor podívat, i kdyby trakaře padaly. Cesta ve vlaku nám příjemně ubíhala a bohužel scenérie za okny jsme si mohli prohlédnout až odpoledne, až se počasí konečně udobřilo.

 

Vystoupili jsme v malé vesničce jménem Leura, odkud jsme měli naplánovanou procházku ke známému Echo Pointu. Z Echo Pointu se vám naskytnou výhledy na známé skalní útvary, které se nazývají Tři Sestry. První část výletu nám propršela, byla zima a únavou se nám pletly nohy. Na mnoha vyhlídkách, které jsme cestou potkali, byl výhled akorát na mlhu, která se valila údolím. Jakmile déšť ustal, z lián na nás přestalo kapat a malinko se oteplilo, obloha se postupně protrhávala.

 

en.wikipedia.org

 

en.wikipedia.orgTuristů jsme cestou moc nepotkali, ale zato na Echo Pointu jich bylo požehnaně. Dostanete se tam autobusem a najdete tam i lanovku. Z hlavní vyhlídky Blue Mountains na nás z mlhy vykoukly tři skály, ony zmiňované Tři Sestry. V okamžiku, kdy se udělalo pěkně jsme všechno rychle vyfotili. Nikdy nevíte, kdy zase začne pršet. Když se opět zvednul vítr, už jsme pochodovali do největšího městečka Blue Mountains Katoomby.

Vláček nám skoro ujel. Ono by se nic nestalo, hodinu bychom počkali, ale byla nám taková zima, že vyhřátý vlak byl lepší než chladné nádraží. A na závěr? Austrálie je krásná, ale zvažte, jestli se vám vyplatí návštěva v zimních měsících.

Autor: Diana Schirlová

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Zastávka v Sydney

Levné letenky do Sydney od 18 490 Kč

Letiště Sydney (SYD)

Perth, Melbourne, Sydney z Londýna od 17 590 Kč

Letenky do Austrálie za 16 633 korun

Tipy a rady na cestu do Austrálie

Chyťte správnou vlnu v Austrálii!

Praha – Melbourne nebo Sydney od 14 990 Kč

Hlavní město Austrálie - Canberra

S čínskou aerolinkou z Prahy do Sydney za 13 898 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.