Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Zastávka v Sydney

KlokanAustralské Sydney, hlavní město státu New South Wales, určitě stojí za více jak čtyřdenní zastávku, kterou jsme měli my při cestě do Asie. Město proslavené budovou Sydney Opera House a mostem Harbour Bridge, nás po přistání přivítalo deštěm.

 

Ubytování jsme měli ve čtvrti Kings Cross asi 30 minut jízdy autobusem a vlakem z letiště za 5,48 AUD, vyznačující se především divokým nočním životem. Na letišti jsme pořídili Opal Card, která vás nic nestojí, pouze na ní vložíte peníze můžete vyrazit místními vlaky nebo autobusy objevovat město a jeho okolí.

Od procházky do centra nás neodradila ani nepřízeň počasí. Cestou jsme obdivovali krásu St. Mary´s Cathedral, prolétli jsme Royal Botanic Gardens, kde jsme se více porozhlédli až další den za slunečního počasí, kdy zdejší ptactvo ožilo a papoušci Kakadu dávali hlasitě najevo svou přítomnost.

Konečně jsme spatřili onu nejznámější budovu od protinožců. Sydney Opera House byla přímo před námi. Ohromující bílá budova postavena dánským architektem na výběžku Bennelog Point přímo v srdci australské metropole. Nebojte se prohlédnou Operu zblízka, stojí za to vidět, že povrch budovy je opravdu pokryt dlaždicemi, které na dálku vypadají tak skvěle.

Při prohlížení zálivu pohled jistě zakotví na Harbour Bridge, obřím ocelovém mostě, který patří mezi dominanty města.

 

Most

Obr. Harbour Bridge


Samozřejmě nechyběl výlet za klokany. Asi 100 km severně od Sydney najdete Morriset Park, kde jsou klokani volně v přírodě. Vyrazili jsme sem vlakem s využitím Opal Card za 16,6 AUD tam i zpět. Za necelé čtyři hodiny jízdy opravdu přechlazeným vlakem, takže mikinu rozhodně s sebou, jsme byli na místě. Od vlakové zastávky je to zhruba 40 minut chůze do parku, kde na vás všude číhají klokani. Byli opravdu všude. Někteří se rozhodně nebáli přiblížit se na dosah ruky, jiní radši odhopsali o kus dál. Určitě klokany nekrmte! Narazili jsme na pár asijských turistů, kteří jim chtěli vehementně cpát chleba. Klokan je býložravec, tudíž mu chleba zrovna dobře neudělá. Celodenní výlet za klokany se tedy vydařil.

 

Klokan

Obr. Klokan v Morisset Park


Dalším celodenním výletem byli Blue Mountains, pískovcový řetězec hor, nacházející se opět asi 100 km tentokrát západně od Sydney. Tříhodinová cesta vlakem za 16,6 AUD do městečka Katoomba, odkud jsou hory na dosah. Nejznámějším útvarem jsou Three Sisters nejlépe viditelné z Echo Point. Je zde několik tras jak horami projít, my zvolili cestu směrem do městečka Leura, odkud jsme jeli vlakem zpět do Sydney. Blue Mountains určitě každého získají svou velikostí, divokostí a zároveň jakýmsi klidem. Stojí za to si vyšlápnout The Giant Stairway, i když je to pořádná fuška.

 

 

Blue Mountains

Obr. Blue Mountains


Sydney nás dostalo svým kouzlem a naše objevování tímto městem určitě neskončilo. Čtyři dny utekly jako voda,
a tak se těšíme, až se do Austrálie podíváme na delší čas.

 

Autor: Monika V.

 

 

       
                    10 míst, které musíte navštívit v Sydney  
       

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Letiště Sydney (SYD)

Praha – Melbourne nebo Sydney od 14 990 Kč

Levné letenky do Sydney od 18 490 Kč

Chyťte správnou vlnu v Austrálii!

Tipy a rady na cestu do Austrálie

Leťte do Austrálie již od 14 590 Kč

Perth, Melbourne, Sydney z Londýna od 17 590 Kč

Letenky do Austrálie za 16 633 korun

Cesta do Austrálie

Největší letiště v Austrálii

Nejvyšší hora Austrálie

Krokodýli a netopýři v Austrálii

Australský deník – přílet

Jak dlouho trvá let do Sydney?

Last minute zájezdy do Sydney

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.