Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Capri a Anacapri

CapriUž jste někdy slyšeli o perle v Tyrhénském moři? O nejluxusnějším ostrově Itálie? Řeč je o tyrkysovém ostrově Capri, který najdete v Neapolském zálivu.

Ostrov halí spousta legend a pověstí. Asi nejznámější povídačka je ta o Sirénách. O napůl ženách a napůl rybách, které svým líbezným zpěvem lákaly rybáře do svých spárů.

Kdybych byla rybářem a měla bych se nechat vylákat na ostrov Capri, šla bych do toho!

 

 

Nádherný ostrov s jedinými dvěma městy, a to s Capri a Anacapri, můžete navštívit celoročně. Z pevninského přístavu Sorenta se sem dostanete pouhou dvacetiminutovou plavbou.

 

Capri

 

Než se podíváme na samotný ostrov, chtěla bych se zmínit o krásách v okolí. Kolem ostrova je více než 12 jeskyní a vy se do jedné z nich můžete i podívat. Mám na mysli Modrou jeskyni. A můžu vám říct, že takový odstín modré barvy jste ještě určitě neviděli! Doufám, že v době vašeho výletu bude moře klidné, jinak tam člun nevpluje.

Nahlédnete i do Bílé jeskyně a jeskyně Zelené. Až vám bude okružní plavba začínat, nezapomeňte zamávat sošce neapolského chlapce na útesu.

 

 
Nejbližší aeroport: Letiště Neapol (NAP), čtěte zde
 

 

Nyní se pojďme vrátit k ostrovu.

Až tedy zakotvíte v přístavu Marina Grande, můžete se vydat do města Capri pěšky, autobusem a nebo lanovkou. Celý malý ostrov je velmi kopcovitý, v létě zde panuje pořádné horko, tak bych asi zvolila lanovku.

(Mimochodem zimy tu bývají velmi mírné. Teploty neklesnou pod 4 stupně.) 

Do osmi tisícového hlavního města ostrova se lanovkou dostanete za chvilku a stanete na náměstí Piazza Umberto. Navštivte kostel Santo Stefano a kochejte se bohatstvím, luxusem, zlatem a stříbrem. Movití turisté na Capri jezdí nakupovat. Já jsem se ostýchala nahlédnout jen do výkladních skříní.

 

3x tip na ubytování z booking.com

 

Palatium Mari

Cena na noc pro dva -  2 352 Kč
 

Regina Cristina

Cena na noc pro dva - 2 850 Kč
 

Relais Maresca

Cena na noc pro dva - 3 752 Kč

 

Capri, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Asi dva kilometry od centra směrem na východ stojí vila Jovis, kterou nechal postavit sám slavný římský císař Tiberius. Výhled na Neapol si nenechte ujít!

A potom, když se vydáte na západ, tak dojdete do druhého města do Anacapri. Anacapri se blyští luxusem stejně jako Capri. Akorát zde najdete asi více hotelů a vil. V Anacapri kromě snění o tom, že jednou budete také bydlet ve vile z mramoru, udělejte dvě věci.

Vydejte se na Monte Solaro a navštivte kostel sv. Archanděla Michaela.

- Na Monte Sorento se dostanete lanovkou za 12 minut a nebo pěšky za hodinu. Nejvyšší kopec Capri měří 589m a jsou z něho nádherné výhledy. Ono už i z lanovky to stojí za to! Nahoře si všimněte zbytků opevnění.

- Barokní kostel sv. Archanděla Michaela se pyšní jednou neobvyklostí. A to majolikovou podlahou z 18 století. Umění znázorňuje vyhnáni Evy a Adama z ráje.

Až sjedete lanovkou z kopce do Anacapri, poté serpentinami dolů do Capri a dostanete se zpátky do přístavu a odplujete z původní země Féničanů, budete mít opravdu na co vzpomínat.

Autor: Diana S.

 

 

 


 

 

Mohlo by vás zajímat:

Seznam měst v Itálii

Pět největších jezer v Itálii

Seznam letišť v Itálii

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.