Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Co nabízí Lago di Garda?

Lago di Garda či Gardské jezero je největším jezerem  Itálie a představuje pozůstatek poslední doby ledové, pochází totiž z Etschského ledovce.

 

 

 

Co vám jezero nabízí?

Milovníky přírody jistě nadchne jedinečná flora a fauna. Společenstva, která se zde nachází, jsou opravdu jedinečná, můžete zde najít téměř cokoliv, od vřesu, přes lilie až po nádherné orchideje. Jezero je tak velké, že můžete vidět jak rostliny nenáročné tak, i sady s ovocnými stromy.

Dalším typickým zástupcem jezera Lago di Garda je víno. Pěstují se zde nejrůznější druhy, které se vyváží po celé Evropě, ať již jde o víno červené, bílé nebo růžové.

Ani fauna nezůstává pozadu, taktéž je zde vidět druhová rozmanitost. Na jedné části jezera můžete vidět potápky a o kus dál dokonce orli skalní.

 

 

Jsou u jezera i památky?

Města kolem jezera jsou samozřejmě plná nejrůznějších míst, která stojí za návštěvu. Například město Riva del Garda, kde si můžete prohlédnout hrad Rocca, který je také muzeem této oblasti.

Na své si přijdou i cyklisti, protože celé okolí jezera je doslova plné cyklostezek různé náročností. Při těchto výletech můžete vidět jak přírodní úkazy, nejrůznější skalní útvary, tak i středověké hrady a podobně. Pokud máte rádi malířství, pak věřte, že spousta přírodních výjevů vznikla právě při pohledu na toto italské jezero.

 

 

A co doprava?

Jezero je samozřejmě protkáno lodní dopravou, nachází se zde spousta přístavů, takže si můžete trasy různě kombinovat a každý den vyrazit k jinému městu. Přístavy jsou například ve Riva del GardaTorboleMalcesine, nebo Campione.

Jezero Lago di Garda jednoduše nadchne každého, od rodin s malými dětmi, přes turisty a  cyklisty až po náročné obdivovatele přírody či kombinace kulturního a přírodního dědictví.

 

Ubytování u jezera Garda

 

Appartamento Bianchini

Cena na noc pro dva - 1 023 Kč
 

La Pineta

Cena na noc pro dva - 1 045 Kč

 

Autor článku: Helena Dvořáčková

 

 

Mohlo by vás zajímat:  Lago di Garda, esence Itálie

Last minute zájezdy k Lago di Garda

Největší jezera v Itálii

 

 

 

 

               Mohlo by vás zajímat: Na kolech po okolí Gardy


 
     
     
     

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 24.05.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.