Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Co nevynechat v Dublinu?

Dublin je hlavním městem Irska a první písemná zmínka o jeho existenci pochází z konce prvního století.

 

Jakou dublinskou památku v žádném případě nevynechat?

Katedrála Christ Church - Tato katedrála je pravděpodobně nejstarší stavbou v celém Dublinu, navíc se zároveň jedná o druhou nejstarší katedrálu ve městě. Stavba pochází z jedenáctého století a jde o opravdu monumentální historickou památku, kterou nesmíte vynechat. Na návštěvníky působí katedrála ohromujícím dojmem, a to nejen díky své velikosti ale i světlé barvě, která jí dodává na mystičnosti. Součástí katedrály je i krypta, nebo známý náhrobek normanského rytíře, který zde byl vytesán již ve dvanáctém století.

Vstupné
dospělí 6 EUR, senioři 4 EUR, studenti 3 EUR, rodinné 14 EUR


 

Guinnessův pivovar a muzeum – Pokud nepatříte zrovna mezi milovníky umění či architektury a všechny historické památky vám přijdou skoro stejné, pak navštivte Guinnessův pivovar a muzeum. Čeká na vás prohlídka tohoto slavného pivovaru, audio ukázka, prohlídka samotného pivovaru a na závěr sklenka tohoto vychlazeného a proslulého piva. V ceně vstupenky je sice jen jedno pivo, ale pokud vám to nebude stačit, pak si můžete samozřejmě posedět v areálu a vychutnávat tak dlouho jak je libo. Z hospůdky je navíc výhled na celou metropoli.

Otevřeno
denně 9.30 - 17.00, v létě až do 19. hodin

Vstupné
dospělí 15 €, studenti 9 - 11 €, děti 6 - 12 let 5 €

 


Dublinia – Dublinia představuje další památku, která doslova reprezentuje Dublin. Jde o muzeum, kde najdete přehledně zpracovanou historii Dublinu a to skutečně od počátku. Velký zřetel je zde kladen na období, kdy Irsku vládli Vikingové. Toto muzeum je typické svým interaktivním stylem prezentace, jde totiž o program, který v sobě nese nejrůznější atrakce, včetně soutěží, videí a podobně.

Otevřeno
denně 10.00 - 16.30, v letní sezóně do 17. hod, červen a červenec od 9.30

Vstupné
dospělí 7.5 €, studenti a senioři 6.5 €, děti 5 €, rodinné 23 €

 


 

                       Další zajímavá muzea v Dublinu
Kilmainham Gaol Vězeňská budova

www.kilmainhamgaolmuseum.ie

The Little Museum of Dublin Malé muzeum

www.littlemuseum.ie

Irish Whiskey Museum Muzeum oblíbeného alkoholického nápoje

www.irishwhiskeymuseum.ie

National Museum of Ireland - Archaeology Archeologické muzeum

www.museum.ie/Archaeology

The National Wax Museum Plus Náučné, zábavní muzeum

www.waxmuseumplus.ie

 

                    

                                         Dublinský hrad

 

Ubytování

 

Rathmines Lodge Guesthouse

Cena na noc pro dva - 1 440 Kč
  Cena na noc pro dva - 1 820 Kč

 

Doprava

Do hlavního města Irska můžete vyrazit po zemi, nebo letět. Pokud zvolíte cestu autobusem nebo autem, pak počítejte se spoustou poplatků, oproti tomu cestovat letadlem je pravděpodobně podstatně pohodlnější. Patnáct kilometrů od hlavního města Irska se totiž nachází letiště.

Většina lidí, která někdy cestovala po Dublinu, by vám řekla, že to není žádná legrace. Nejlepším prostředkem hromadné dopravy je zde vlak, jenže ten vás nedoveze k památkám, takže vám nakonec nezbude, než se spolehnout na jiný způsob. Sice zde existují autobusové linky, ale ty jsou dost nepřesné a navíc nikde nenajdete kompletní jízdní řád. Je naprosto běžné, že lidé čekají na autobus a nakonec zjistí, že jízdní řád na zastávce je starý několik let.

I metro představuje kapitolu samu o sobě. Linky zde sice jsou vybudované, ale pokrývají jen zanedbatelnou část města, v žádném případě nelze místní metro přirovnat k našemu pražskému metru.

Stručně řečeno, pokud jedete do Dublinu a víte, že vás čeká spousta cestování hromadnou dopravou, nenechte se ničím překvapit. Cena jednosměrné jízdenky na autobus stojí 2 €. Ale pozor! Jízdenky na autobus se zde kupují pouze u řidiče.

 

 

Kuchyně

Irská kuchyně se vyznačuje především tím, že při vaření se používají hlavně místní suroviny. Všechno je tudíž čerstvé. Průměrný našinec by byl s irskou kuchyní nejspíš dost spokojený, jí se zde totiž především maso a brambory. Pokud ale fandíte spíše mořským plodům, tak také nepřijdete zkrátka, vyhlášení jsou například irští humříci.

     

Autor článku: Helena Dvořáčková

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Le Monde en Vidéo Dublin

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Putování po Irsku-Dublin

Dublin na skok z Prahy za 1 460 Kč

Ryanair: Praha – Dublin za 1 984 Kč

Dublin z Brna za 2 091 Kč

Únorový Dublin za 1 846 Kč

Mezinárodní letiště Dublin (DUB)

Vlakové nádraží - Dublin Connolly railway station

MHD Dublin, spolehlivé dvoupatrové autobusy

Last minute zájezdy do Dublinu

Kde se platí eurem?

Doba letu do Dublinu

 

 Vložil/a: Daniel Česák 25.04.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.