Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Egypt jako odpočinková dovolená

KoněEgypt. Země mnoha odlišností, častých a nedávných nepokojů, pouští a mnoho dalšího. Protože má rodina má radši dovolenou jako válení u moře na rozdíl ode mě, jeli jsme tedy do Hurghady, do hotelu Carribbean World Soma Bay.

Hotel, služby, pokoje a jeho prostředí bylo skvělé. Najdete tam vlastní kliniku, prodejnu se suvenýry, welness, bazény, hřiště, animační programy i pláž s lehátky.

Co se týče jídla, nedá se nic vytknout. Na snídaních si přišel každý na své a ani za 14 dní jste nestihli ochutnat všechno. U obědů i u veřeří vás přišli obsluhovat, pokud jste měli zájem a jídlo bylo také výborné.

 

 

Velmi přijemný personál. Pokoje vám na vaše přání uklízeli každý den a byly velmi útulné, s velkými francouzskými okny a malou teráskou s výhledem na hotelovou zeleň. Měli jsme štěstí, že na naší byl ráno a večer stín a dalo se tam příjemně posedět.

 

Egypt

egypt

 

Podnikli jsme pár zajímavých výletů za tento pobyt. Alespoň něco z mála co bylo k dispozici. Vydali jsme se na loď, která měla prosklené dno, a bylo možné se z ní dívat do moře. Zastavilo se na vodě a mohli jste si skočit do moře a porozhlídnout se pod vodní hladinou, což byl neuvěřitelný zážitek. Korály a různé rybky, které se vás vůbec nebály. Když jste měli štěstí, bylo možné zahlédnout i nějakou tu želvu. Šnorchl, brýle i ploutve vám zapůjčili.

Zastavilo se i na jednom opuštěném ostrově s výhledem na hotelové resorty na pobřeží a na lodi nechybělo občerstvení zdarma. Další, co jste si zde mohli užít, byla jízda na velbloudovi nebo čtyřkolce. My jsme samozřejmě volili velblouda, toho si doma vyzkoušet nemůžete.

 

Moře

U moře

 

Kdybych si mohla vybrat, tak do této dovolené i přes všechny ty hezké zážitky bohužel znovu nejdu. Egypt je prostě země, kde vás zavřou do hotelového resortu a vy se moc nikam nepodíváte. A když, tak musíte se zájezdem, protože na vlastní pěst se nikam nedostanete. Všude to hlídají strážníci, kteří vás nepustí. Co se týče prohlídky prostředí alespoň cestou z letiště a na letiště. Všude je pochopitelně písek. A bordel, je to neuvěřitelné smetiště. Na dobrém pocitu nepřidají ani polorozbořená města a sem tam ozbrojení lidé, které můžete vidět.

I letiště vypadá opuštěně. Není se čeho bát. V hotelu je bezpečno a vy se tak i budete cítit. Je tam vše, co potřebujete a pokud nejste typy na cestování a poznávání za velké peníze, užijete si to jako každou dovolenou.

 

Mapa

Zdroj: openstreetmap.org

 

Takže tato dovolená je pro lidi, kteří nemají nic proti válení se u hotelu. Vaše děti tam skvěle zabaví různými animačními programy, volejbalem a dalšími hrami, které jsou zde přístupné. Vy si skvěle odpočinete u moře s knihou i bez ní. Pokud máte sebou vyšší obnos peněz, je možné se podívat na pyramidy a podobné věci, kvůli kterým se do Egypta většinou jezdí.

Autor: Novotná Erika

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Tipy a rady na cestu do Egypta

Přehled měst a letovisek v Egyptě

Jak dlouho trvá let do Egypta?

Seznam letišť v Egyptě

Průvodce - Hurghada

Měna a placení

Rudé moře

 


 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.03.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.