Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Festivalový Edinburgh

Edinburgh castleEdinburgh je skotské město, nacházející se na východním pobřeží, jehož historie sahá až do 8500 př.n.l. Právě z tohoto období pochází archeologické nálezy ze severovýchodního okraje města.

V době Římské říše byla v Cramondu (dnes severovýchodníí část města) postavena pevnost a zásobovací tábor, ale římané zde nevydrželi dlouho a místo opustili. Město během středověku prožilo řadu historicky důležitých událostí, hostilo řadu zajímavých osobností, včetně Marie Stuartovny, a ve 20. století se ocitlo na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Dnes vás naprosto uhrane atmosféra historických uliček v podhradí. Městu samozřejmě dominuje majestátný hrad, ze kterého je výhled na celé historické centrum města.

 Fringe, divadlo v ulicích Edinburghu

Když přijedete do Edinburghu v srpnu, ocitnete se rázem v pestrobarevném světě nápaditých kostýmů, stovek pouličních umělců, kteří se vás budou snažit zaujmout a stovek dalších, kteří vás budou zvát na svá večerní vystoupení v nejrůznějších divadlech, klubech, barech i kavárnách. Nejednou se vám může stát, že dostanete lístky na divadelní představení zdarma přímo na ulici.

Festival Fringe dodnes představuje jeden z největších festivalů divadelního umění na světě. Jeho zvláštností je i to, že se umělci musí na festival přihlásit sami, nikdo je nepozve.Pokud jste milovníci divadla, stand-up komedie a dalších dramatických žánrů, určitě si festival nenechte ujít.

Pokud chcete cíleně navštívit nějaké představení, určitě si rezervujte lístky! Jediná dobrá recenze znamená rychlé vyprodání vstupenek na ono představení. Pokud jste turista, který se náhodou ocitl v srpnu ve víru festivalu a nemáte žádné rezervované vstupenky, nezoufejte. I tak uvidíte spousty pouličních výstupů a možná se vám (jako nám :-)) podaří získat vstupenky na představení do divadla.

 

 

 

Princes street

 

Mohlo by vás zajímat: Letenky z Prahy do Edinburghu rezervujte na webu Kiwi.com, na této lince lítá britská aerolinka Easyjet, doba letu: 2h 25m

EDI

Easyjet


Mohlo by vás zajímat: Bližší informace o letišti Edinburgh (EDI) si přečtěte zde.


 

Autor: Martina Zemanová

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Tip na eurovíkend - Edinburgh

Skotsko a jeho mnoho tváří

Edinburský hrad

Levné letenky do Skotska za 3000 Kč!

Hlavní vlakové nádraží Edinburgh

Městská doprava v Edinburghu

Doba letu do Edinburku z Prahy

Last minute zájezdy do Edinburku

 

 

 

 

  

Vložil/a: Daniel Česák 06.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.