Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Kam na dovolenou do Itálie: Maratea

Ilustrační foto - MarateaLetos jsme opět zavítali do italské Kampánie. Tentokrát i s naší roční ratolestí. Pro let jsme vybrali opět aerolinku Wizz Air, která nabízí letenky do Neapole za poměrně příznivé ceny. Ubytovali jsme se v letovisku Marina di Camerota, ve Villagiu delle Sirene, kde se dokonce domluvíte i česky. O samotné Camerotě přineseme článek později. Nyní vám představíme nedaleké malé letovisko Maratea.

Městečko Maratea již neleží v Kampánii, nýbrž oblasti Basilicata. Maratea je překrásné městečko, jenž z jedné strany svírají hory a z druhé strany jej obklopuje blankytné moře. Zdejší pobřeží je skalnaté, lemované především oblázkovými plážemi. Oblast je poměrně hodně zelená, hory zde dosahují nadmořské výšky až 1 400 m n. m.

Pokud hledáte letovisko, která nabízí nejen téměř "rajské podmínky", ale i kus historie, je Maratea to pravé ořechové. Symbol městečka najdete na blízkém kopci - obrovskou sochu Ježíše Krista, která je vztyčená nad městem a je patrná již z poměrně velké dálky. Při pohledu na ni si vybavíte zřejmě známější sochu z Ria. Socha v Maratea je vysoká 22 metrů, a je druhou nejvyšší sochou Krista na světě. Vyšší je pouze ta v Riu.

 

 

Jak se do Maratey dopravit?

Inu, my jsme to měli poměrně jednoduché. Díky tomu, že jsme byli ubytování v Marině di Camerotě, byli jsme poměrně nedaleko. V Marině jsme si zapůjčili auto za 60 € na den. Auta v Marině di Camerotě půjčuje např. agentura Calicchio, kterou najdete na ulici Via Belvedere. Z Mariny di Cameroty jsme jeli přes blízké hory a podél pobřeží - 60 km. A projížďka je to opravdu hezká. Dočkali jsme se překrásných scenérií.

Pokud byste spíše chtěli strávit pobyt přímo v Maratee, můžete doletět z Prahy do Neapole s Wizzairem. Odtud se dopravte Alibusem k hlavnímu nádraží (hned první zastávka). Z Neapole pokračujte vlakem směr Salerno, Pisciotta-Palinuro (zde byste vystoupili, pokud byste jeli do Mariny di Cameroty), Sapri. Cena jednosměrné jízdenky je od 9,4 €.

 

Ubytování v Maratee

Hotel Martino

Dost dobré, 8.5 z 10 Podle 165 hodnocení

Hotel Martino

Maratea •

Hotel Martino nabízí úchvatný výhled na záliv Policastro, krytý bazén a bezplatné Wi-Fi připojení v lobby. Moře a soukromá pláž se nachází 10 minut chůze od hotelu. K dispozici je bezplatné... Více

Rezervovat hned!

Dvoulůžkový pokoj typu Standard s manželskou postelí ZDARMA zrušení rezervace Snídaně v ceně
8 735,77 Kč
8 735,77 Kč
Dvoulůžkový pokoj typu Standard s manželskou postelí a výhledem na moře Poslední! ZDARMA zrušení rezervace Snídaně v ceně
10 482,92 Kč

 

 

 

 

Ilustrační foto - MarateaIlustrační foto - MarateaIlustrační foto - MarateaIlustrační foto - Maratea

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Seznam letišť v Itálii

Seznam měst v Itálii

Oblasti Itálie

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.09.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!