Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Krásy salvadorského pobřeží

FotoSalvador nemá přístup ke Karibskému moři jako jediná Středoamerická země. Možná i to je důvodem, proč je turisticky poměrně skromně navštěvovanou zemí. Ti, kdo však zemi velmi rádi navštěvují, jsou surfaři, kteří si mohou celkem nerušeně užívat jižní pobřeží Salvadoru omývané vlnami Tichého oceánu.
 

 

 

 

 

La Tortuga Verde a Playa El Cuco

La Tortuga Verde a Playa El Cuco


La Costa del Báslamo – ráj pro surfaře

Jižní oceánské pobřeží Salvadoru je opravdu nádherné, leč pro plavce často nepoužitelné. Nemohou za to jen velké vlny, ale také skalnaté pobřeží s velkými kameny, které nejsou zrovna přívětivé k chůzi.

Příjemná atmosféra malých městeček na západním pobřeží La Costa del Bálsamo, moderní plážové podniky nesoucí podobu evropských  nebo amerických podniků i mix přistěhovalců ze západního světa a místních chudých obyvatel, kteří žijí v přátelském vztahu. To vše však dělá ze salvadorského pobřeží místo, které stojí za to navštívit, i když se na vlny rádi jenom díváte. Několik dní strávených v hamaku za doprovodu šplouchajícího oceánu a reggae hudby, která line ze stylových plážových barů nikdy nikoho snad nemůže urazit. Pokud budete chtít svůj pobyt zde završit něčím opravdu speciálním, navštivte bar hotelu Mopelia na Playa El Tunco. Za 4 dolary si zde můžete dát vychlazenou „plzničku“!

La Costa del Bálsamo je část pobřeží, které je plné moderních základen pro surfaře, jež zde tráví klidně i několik měsíců a rozhodně patří mezi nejnavštěvovanější oblasti celého Salvadoru.

 

Playa El Tunco -Costa del Bálsamo

Playa El Tunco -Costa del Bálsamo

 

Playa El Cuco a Zelená želva

Dlouhé a široké pláže plné zlatého písku a pobřeží lemované palmami. Popojeli jsme z Costa del Bálsamo na Playa El Cuco více na východ. Nacházíme se na místě, kde líhnou želvy, a kde stojí ekoturistický resort La Tortuga Verde (Zelená želva), jehož majitelem je velký ochránce zvířat. V celém areálu nenajdete žárovky silnější něž 7 wattů a večerní světla  jsou červená, neboť to je barva, kterou želvy nevidí a tudíž je neruší.

 Celý areál je více méně venkovní, neboť ani ty nejdražší pokoje nemají vysklená okna. Jedinečný architektonický koncept představuje stavby vyrobené pouze z přírodních materiálů a v podávaném jídle nenajdete jedinou náhražku. Vše je připraveno s velkým respektem k přírodě.

 

Playa El Cuco

Playa El Cuco

 

Chátrající pobřeží

La Tortuga Verde je však jediným zařízením, které v této oblasti funguje a prosperuje. Podél několik kilometrů dlouhé pláže můžete pozorovat megalomanská stavení připomínající hotely nebo resorty, která zde opuštěně stojí bůhví proč a pomalu chátrají. Není to však jev patrný pouze v Salvadoru. Taková opuštěná místa, která  dříve mohla sloužit jako centra zábavy, nebo spíše nebyla nikdy otevřená, najdete po celé Střední Americe.

La Tortuga Verde

La Tortuga Verde

 

Autor: Eva Bicanová

 

Další články z této oblasti:

Salvador - malá země velkých úsměvů

Salvadorem po květinové cestě

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.03.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.