Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Marineland - ráj pro malé i velké

MarinelandNavštívite-li Azurové pobřeží s dětmi, byla by velká chyba nenavštívit Antibes. Antibes je středomořské letovisko, nacházející se mezi městy Cannes a Nice. Antibes je starobylé město, jehož osídlení sahá do hlubokého dávnověku.

 

Památky na toto období ze obdivovat v muzejních sbírkách místního Archeologického muzea. Kromě toho je zde možné navštívit také další zajímavá místa, kupříkladu milovníci a obdivovatelé doby císaře Napoleona určitě nevynechají Námořní muzeum Napoleona. Umělecky založení návštěvníci pak vědí, že je zde také Picassovo muzeum s jednou z největších světových sbírek Picassových děl.

A když už jsme u těch muzeí, tak se zde nachází i La Tour muzeum, seznamující příchozí s moderní historií města a pak také Absinthe muzeum, které je věnováno výrobě tohoto slavného zeleného likéru.

Město je také obklopeno desítkami kilometrů pláží.

 

Mapa

Zdroj: openstreetmap.org

 

Ale nic z toho není tím pravým důvodem k tomu, proč byste toto místo neměli při své návštěvě Azurového pobřeží vynechat. Důvod, proč je toto jinak bezesporu velmi zajímavé městečko, tak hojně navštěvováno se nazývá Marineland.

 

 

Mořský park Marineland je věnován zachování mořských druhů a jejich přirozeného prostředí. Nadace Marineland sdružuje také řadu vědců, věnujících se studiu mořských živočichů.

Asi největším lákadlem Marinelandu jsou delfíni.

 

 

Obdivovat se jim sem přichází denně davy návštěvníků, hlavně dětí. Ale kupříkladu já jsem se sem těšila asi nejvíc z celé naší rodiny. V pravidelných intervalech je možné shlédnout delfíní show, kdy se člověk nestačí obdivovat chytrosti a šikovnosti těchto savců. A že je nad čím žasnout. Koordinace jejich neuvěřitelně ladných skoků a jejich velká důvěra k ošetřovatelům jsou prostě neskutečně působivé.

 

 

Ale i mimo tato vystoupení je možné pozorovat tyto neuvěřitelně nádherné tvory a nechat se fascinovat jejich rychlostí, hbitostí a zejména elegancí.

 

 

Kosatky zde vystupují v největším bazénovém komplexu na světě, o obsahu 42 000 m3 vody, s panoramatickou prosklenou stěnou. Diváci zde mohou obdivovat čtyř kosatky, Inouk, Wikie, Moanu a Keijo. Tak jako delfíni vyvolávají u návštěvníků nadšení, vzbuzují kosatky až posvátný obdiv. Tyto černobílá zvířata, která mohou dosahovat hmotnosti 5 – 10 tun se pohybují s takovou lehkostí a půvabem, že ji člověk až závidí.

 

 

 

Ani si v tu chvíli neuvědomí, že dříve byly tito zástupci čeledi delfínovitých nazývání „velryba zabiják“. Zkrátka a dobře, kosatky jsou jedním slovem impozantní a člověk by je vydržel pozorovat celé hodiny.

 

 

Nicméně Marineland toho nabízí mnohem více. Svůj domov zde nalezli také lední medvědi nebo lachtan, tuleni, mroži

 

 

a děti milují také roztomilé tučňáky. Pozorovat je lze jednak ze břehu, ale také v obrovském akváriu, kde proplouvají přimo kolem návštěvníků.

  

 

Marineland nabízí také další zajímavý zážitek, a to sice mořské akvárium, kde se nachází všechny možné druhy mořských živočichů a nad hlavou a kolem vás tu proplouvají i obávaní žraloci, takže máte skoro pocit, že se už už svou špičatou ploutví otřou o vás nebo se do vás zakousnou jejich hrozivě vypadající zuby.

 

 

 

Nicméně všechny okouzlí i nádherná barevnost různých exotických rybek, korálů, mořských hvězdic a dalších živočichů. Užijí si to bez výjimky malí i ti velcí.

 

 

No a pro ty nejmenší je zde připraven také Dětský ostrov se spoustou zajímavých a lákavých atrakcí, namátkou zmíním Desperados, the Sheriffs´Academy, kde se vyřádí kluci i tatínkové. Holčičky si zde mohou nechat namalovat na obličej princeznovský look a všichni se společně sejdou u madagaskarských lemurů. Ty prostě milují úplně všichni. Asi nejpopulárnější atrakcí na Dětském ostrově jsou poníci. Jízda na poníkovi je něco, o čem každé dítě sní. Dobrodružství si pak užijí děti ve spleti lan a sítí, kde si mohou připadat jako v nějakém dobrodružném filmu.

A zapomenout nelze ani na jedinečnou příležitost, kterou Marineland nabízí, a to je možnost vyfotit se s delfíny. Kdo by tomu odolal? Takže pokud navštívíte Azurové pobřeží, nezapomeňte na Marineland v Antibes.

 

 

Autor: P. U.

 

 
Webové stránky Marineland zde
 

Ubytování v této lokalitě přes booking.com

Hotel

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.03.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.