Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Město draků

Foto, en.wikipedia.orgLublani, hlavnímu městu Slovinska, se ne nadarmo říká město draků. Nejenže ho mají v městském znaku, ale další zlatý drak sedí na radnici ve starém městě, na hradě jsem objevila hned dalších pár dráčků a most, kterému se říká Dračí most, střeží několik dračích soch. Říká se, že pokud přes most přejde panna, sochy vrtí ocasem...

Lublaň je krásné město, které si můžete projít pěšky nebo projet na kole. Dominantou celého města je samozřejmě hrad, na který jsme se museli jít podívat zblízka.

 

Lublaň

 

Ubytování v této oblasti

Tip na hotel:  Rooms Ljubljana Cena na noc pro dva - 840 Kč
Tip na hotel:  Mrezar Gostilna Cena na noc pro dva - 1 020 Kč
Tip na hotel:  TOTO apartments Cena na noc pro dva - 1 085 Kč

 

Naše procházka městem ale začala na dračím mostě. Prešernov trg, kde se dají koupit čerstvé potraviny bylo další místo, kam jsme zavítali. Nejvíce se nám líbila Plečnikova kolonáda na druhé straně řeky Lublaňky, kterou jsme pozorovali s šálkem dobré kávy Foto, en.wikipedia.orgz terasy proslulé kavárny „Cacao“. Jakmile jsme přešli přes další, Ševcovský most, objevili jsme ve starém městečku spoustu krásných krámků. Ve středověku se zrovna na tomto mostě obchodovalo a ani se tomu nedivím. Na konci ulice se jedna ulička stáčela prudce do kopce a to nemohlo vést jinam než na hrad.

 

Konečně uvidíme město z výšky!

Vydali jsme se tedy nahoru a nebylo to nic namáhavého. Za pár minut se před námi tyčil sám Lublaňský hrad. Musím říct, že Slovinci si dali spoustu práce s jeho rekonstrukcí. Nádvoří je krásně opravené a upravované a člověk se může jít podívat do různých místností, kde se třeba konají výstavy. Přístup na vyhlídku je zdarma, alespoň něco. Protože ač se nám město líbilo, musíme uznat, že je velmi drahé!

Výhled neměl chybu a my se nemohli odtrhnout od vyhlídkových hradeb. Před námi se rozprostíralo město a za ním se rýsovaly hory. Nad nížinami se tvořil mlhavý opar a spolu s modrou oblohou vytvářel nádherné panorama.

Slovinsko má podle mého tři velké majestáty. Horu Triglav, řeku Soču a město Lublaň!

Autor: Diana Schirlová

 

 

 


 

Mohlo by vás zajímat:

Putování po Slovinsku

Pohled na Slovinsko z raftu

Průvodce - Maribor

Bohinjské jezero

Doba letu do Slovinska

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 02.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.