Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Město Levanto přímo pro Vás

 

Pokud milujete dovolenou u moře, ale nemáte rádi přelidněné, sterilní a umělé oblasti pro turisty, pak je město Levanto určeno přesně pro vás. Levanto má totiž vše, od luxusních hotelů, památek až po nádhernou přírodu, nachází se totiž v poměrně dost zalesněné oblasti, takže se můžete těšit na vycházky do přírody. Město najdete asi šedesát kilometrů od Janova a dvacet kilometrů od La Spezia.

V dobách římské slávy představovala tato oblast ideální strategické místo, často o ní tedy byly vedeny spory a stala se starověkou křižovatkou. Její síla spočívala i ve výhledu na moře, díky němuž byli nepřátele spatření dříve, než se stačili vylodit. Od počátku třináctého století ovšem význam města začal pomalu klesat, lidé se začali stěhovat do vzdělanějších měst.

 

 

Velký rozvoj města představuje období přelomu sedmnáctého a osmnáctého století, kdy byla v městě vystavěna řada pamětihodností, které může člověk obdivovat i dnes.

 

   
  Tip na hotel:  B&B La Perla Blu  Cena na noc pro dva - 1 645 Kč
   

 

Historické památky

Milovníky historických památek jistě nadchne, že ve městě Levanto je jich spousta. Navíc málokteré jsou hlídané, ne že byste si mohly odnést kousek z hradu samotného, ale prohlídnout si jej můžete skutečně detailně, bez koberečků nebo lan, které by vám ukazovaly, kam nesmíte šlapat.

Navštívit můžete například hrad z počátku třináctého století, který je obehnán středověkou hradbou, nebo kostel svatého Ondřeje, který je doslova gotickým skvostem. Kostel je navíc velmi zachovalý a vy si v něm můžete prohlédnout červenobílou kapli. Krásná jsou i gotická okna, která můžete spatřit hned nad hlavním vchodem. Kostel má jednu velkou pamětihodnost a tou je kalich Jindřicha VII., který je vystavován při slavnostech. Další památkou je například Piazza della Loggia, který patří pod UNESCO. Dalo by se ovšem říct, že město, jako takové, je jedním velkým muzeem, na starou zídku nebo kapličku narazíte všude.

 

 

Noční život

Noční život v tomto malebném městečku vás možná velice překvapí. Levanto je totiž tak mále, že se neprodávají ani jeho mapky, pokud budete nějakou shánět, je nutné zajít rovnou do turistického centra. I přes malou rozlohu má co nabídnout, je zde totiž obrovské množství hospůdek i restaurací, můžete se zde najíst jak levně, tak i poměrně draze. Jídelníčky jsou ale vystavené hned u vchodu, takže si můžete dopředu ověřit, do čeho jdete. Typická jsou i piva, která se zde podávají, najdete zde jak světové značky, tak i piva z menších místních pivovarů. Jsme v Itálii, takže samozřejmě nesmí chybět ani dobré víno, které se zde pije bez ohledu na denní dobu.

Ve městě je samozřejmě i diskotéka, pro mladší ročníky, které vyrazily s rodiči a večer by se chtěly trochu pobavit. Ve městě se také často konají trhy nebo slavnosti, které jsou doprovázeny výstavami a projekcemi z historie města.

 

Surfování

Letovisko je také vyhlášenou surfařskou oblastí. Na toto místo míří lidé ze všech koutů světa, protože se zde nacházejí opravdu jedinečné podmínky pro surf. Nejoblíbenější je nedaleké zátoka, ve které vlny dosahují 4 metrů.

 

Zdro videa: YouTube CC Luca Rebecchi, Levanto 2017

 

Pláže

Pláže v okolí města, jsou velice krásné, až na výjimky zde na plážích najdete písek. Kromě pěkných pláží můžete zkusit i nějakou tu vodní atrakcí, samozřejmostí je zde půjčování člunů, jízda na banánu a jiné oblíbené atrakce.

Na pláži je také centrum, které se zabývá potápěním, můžete tedy dovolenou strávit, tak že se naučíte potápět, mořský svět v oblasti Levanto totiž má co nabídnout.

 

Autor článku: Helena Dvořáčková

 

 

 

 

Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.06.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.