Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - La Spezia

Přístavní město La Spezia leží na severozápadě  Itálie, konkrétně v regionu Ligurie. Je poměrně velké: v roce 2015 zde žilo 93 959 obyvatel. Přístav omývají vody Ligurského moře.

Město vzniklo již ve slavných dobách starověkých Římanů, většího rozmachu se ovšem dočkalo nejdříve ve středověku, toho nejvýznamějšího pak až po roce 1860. O rozvoj se postarala především vysoká úroveň námořního vojska. To muselo být velmi dobře zajištěné, neboť poloha města zajišťovala nepřátelům dobré podmínky pro nečekaný útok.

V dnešní době je La Spezia oblíbeným místem ke trávení letní dovolené.

 

Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Turisty láká nejen nádhernými prosluněnými plážemi, ale také mnoha kulturními i přírodními památkami. Jedním ze zajímavých míst je hrad Castello San Giogio. Byl postaven ve třináctém století, několikrát ho ovšem museli obnovovat po útocích. Návštěvníci si v něm nyní mohou prohlédnout expozici archeologického muzea.

Další významnou památkou je kostel Santa Maria Assunta, katedrála  Cristo Re nebo pevnost San Giorgio.

 

Ubytování v této lokalitě

 

Hotel Mary

Cena na noc pro dva - 1 720 Kč
 
 

Le Ville Relais

Cena na noc pro dva - 2 520 Kč
 

 

Část města od hradu San Giorgio

 

Kdo si dobře prohlédne město, má spoustu možností k výletům do okolí. Nedaleko se nachází například národní park Cinque Terre. Tato oblast o velikosti 38,6 km²  se vyznačuje skalnatým pobřežím a četnými strmými útesy. V tamějších vesničkách se pěstuje  vinná réva a olivy. Oblast si stále zachovává starobylý půvab. Z La Spezie se zde dostanete  vlakem. 

 

      Vlakové spojení z Prahy do této oblasti naleznete např. na Idosu

 

Park Giardini Pubblici, poloha tohoto parku na mapě

 

Dále stojí za návštěvu město Toriano. K vidění je zde rozsáhlý komplex nádherných jeskyní. Nedaleké město San Remo láká především na Festival lidové písně, nachází se zde ovšem také řada památek, například katedrála San Siro nebo poutní kostel Madonna della Cost

 

 
Zdroj: YouTube CC, Irene Baiardi,  La Spezia in 1 Minuto
   

 

Z La Spezie to není daleko do Monaka, druhého nejmenšího státu na světě. Toto knížectví je velmi vyspělé po ekonomické stránce. Díky mnoha výhodám na daních zde sídlí řada firem. Mezi cizinci je Monako známé především kasíny.

Autor: Karolína Klosová

 

   
                                  Předpověď počasí v této lokalitě
   

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Seznam měst v Itálii

Seznam letišť v Itálii

Italská jezera

 

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 21.02.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.