Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Největší město Pacifiku

Foto, en.wikipedia.orgAno, dneska se budeme bavit o Aucklandu. Auckland je největší město Zélandu, nikterak však hlavní. Hlavní město najdete na jihu Jižního ostrova a jmenuje se Wellington. To jen abyste měli představu. Auckland, také se mu říká město plachet a vulkánů, leží na Severním ostrově v jeho horní polovině.

Téměř subtropické místo je známé mírnými a deštivými zimami a horkými léty. Z obou stran Auckland obklopuje voda. Z jedné strany divočejší Tasmánské moře a z druhé klidný Tichý oceán.

Pokud máte na Auckland jeden jediný den, tak vám napíši, co byste měli navštívit!

 
                                 Čtěte také - Sopečný Auckland
 

První, co bych vám doporučila by byla Queen street. Hlavní žíla tohoto multikulturního města. Projděte si přístav, stavte se v některé místní restauraci na něco dobrého a poté pokračujte po zmíněné Queen street směrem nahoru. Po chvíli odbočte doprava na Victoria street a nechte se výtahem vyvést do třistametrové výšky Skytower. Do proslulé nejvyšší věže jižní polokoule. Výhled je dech beroucí a při troše štěstí, při dobré viditelnosti, můžete kouknout i do osmdesátikilometrové dálky. Vstupné není tak drahé a navíc, když si připlatíte pár dolarů, můžete se vrátit na západ slunce a třeba ve věži i povečeřet.

 

Foto, en.wikipedia.org

   Queen street


Pokud budete s atrakcí u konce, vydejte se po Victoria street opět dolů na Queen street a pokračujte nahoru do kopce do Albert parku. Z přírody uprostřed města budete nadšeni. A ty staré stromy, prostě nádhera. Další krásné zahrady, městské parky a zeleň najdete v Cornwall parku a v Domain parku. Domain park je dokonce obohacen o muzeum!

Další místa, která se nevyplatí vynechat je nejvyšší vulkán Aucklandu Mt.Eden, který představuje perfektní vyhlídku na celé město a Skytower. Mission bay a Takapuna bay jsou nejznámější městské pláže, takže pokud budete mít čas, zajeďte se vykoupat a zkuste fish&chips či zmrzlinu.

Auckland nabízí zábavu, procházky, koupání, dobré restaurace a výhledy. Vše, co potřebujete, abyste prožili nezapomenutelný den.

Autor: Diana Schirlová

 

 Hotely v této lokalitě

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Praha - Auckland a zpět za 16 993 Kč

Emirates na přímých linkách Dubaj-Auckland nasadí ...

Jedna z nejdelších leteckých tras: Dubaj – Auckland

Letiště Auckland (AKL)

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 13.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.