Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Pai – perla severního Thajska

PaiThajské městečko Pai se nachází na severu země, kousek od hranic s Barmou a přibližně 3 hodiny od největšího města v severní části Thajska, vstupní brány do thajských hor -  Chiang Mai.

 

 

 

 

 

Pai

 

I když toto městečko není nikterak výjimečné svou rozlohou ani počtem obyvatel, zažívá nyní obrovský turistický rozmach zejména díky mladým backpackerům, kteří si toto místo v posledních letech značně oblíbili a mnozí z nich se sem při svých toulkách jihovýchodní Asií rádi vrací.

Co je tedy na tomto malém kousku země na severu Thajska tak mimořádného? Proč sem ročně proudí stále více turistů? A proč se mnozí z nich rozhodnou v Pai zůstat delší dobu?

Hned při příjezdu vás zcela okouzlí dech beroucí přírodní scenerie, majestátné thajské hory, rýžová pole, ovocné sady a lesy. Místní krajina nabízí také množství volnočasových aktivit nebo výletů za nevšední přírodou.

 

 

Navštívit můžete řadu vodopádů, v jejichž vodách se můžete zchladit a odpočinout si a dát tak tělu ulevit od tropických veder, můžete se kochat výhledem na místní kaňony nebo obdivovat hluboké propasti. Mezi oblíbené aktivity patří také několikadenní výšlapy, výlety do hor a okolí s místním průvodcem s přespáním ve stanech nebo houpacích sítích. 

Za návštěvu stojí také místní horké prameny, kde si můžete dopřát relaxační koupel, po které se budete cítit jako znovuzrození. Pokud plánujete alespoň jeden z nich navštívit, je nejlepší se sem vydat hned ráno, a to nejen kvůli vysokým teplotám během dne, ale také kvůli většímu množství turistů, kteří sem během odpoledních hodin míří.

Mnozí turisté také touží pro návštěvě místních slonů, které můžete zdarma krmit, hladit a za určitý poplatek se s nimi můžete i vykoupat. Většina majitelů slonů nabízí jízdu na jejich hřbetech, pokud tedy mezi vaše sny patří jízda na slonovi, Pai nabízí nespočet příležitostí. Dejte si ovšem pozor, komu své peníze dáváte, jelikož řada slonů, žije v Thajsku v úděsných podmínkách, ke kterým přispívá právě fenomén rozsáhlé sloní turistiky.

 

 

Městečko Pai však není jen o překrásné přírodě, je rovněž velmi zajímavé také samo o sobě svým koloritem. Najdete zde plno inspirativních kavárniček, barů a hospůdek, kde si můžete dopřát lahodné kávy nebo piva a kochat se výhledem na místní hory.

 

 

Každý večer se na ulici Walking Street otvírají místní trhy, kde je možné za výhodné ceny nakoupit drobné dárky, ochutnat autentické jídlo a různé druhy ovoce anebo se jen zaposlouchat do hudby místních pouličních umělců, kteří si ve městečku Pai snaží prorazit svoji cestu. Mezi nejoblíbenější hudební žánry zde patří reggae, a proto právě Pai hostí celou řadu hudebních festivalů, které jsou oblíbené v celém Thajsku.

 

Pai

Na ulici Walking Street

Ne nadarmo se tedy říká: „Kdo nenavštívil Pai, jako by v Thajsku nebyl!“

 

Autor: Ema KlabanováMohlo by vás zajímat:

Cestovní deníček – Thajsko

Tipy a rady na cestu do Thajska

Thajsko: Chiang Mai – město chrámů

Koh Yao Noi jako ráj pro skutečný odpočinek v Thajsku

Měna a placení

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.03.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.