Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Koh Yao Noi jako ráj pro skutečný odpočinek v Thajsku

MořeKoh Yao Noi a Koh Yao Yai jsou ostrovy v Phang Nga Bay, jsou přibližně stejně vzdáleny od Krabi i od Phuketu. Pokud hledáte klid a odpočinek, bude pro vás Koh Yao Noi tou pravou destinací.

Pro nás byl jako balzám na duši, když jsme na něj dorazili po několika dnech strávených na přelidněném Phi Phi.

 

 

 

Koh Yao Noi

 

Koh Yao Noi nemá ústřední bod, nějakou významnou památku, neexistuje jedno nejvýznamnější místo. Je jej potřeba vnímat spíše jako celek. Ostrov se pyšní krásnou a nedotčenou přírodou, jsou zde mangrovové stromy, úžasné výhledy na moře, džungle i rýžová pole. Koh Yao Noi je místo, které se za poslední desetiletí změnilo oproti jiným částem Thajska opravdu jen velmi málo, působí, jako by se zde zastavil čas. Turisté by měli respektovat místní tradice a nenarušovat celkovou atmosféru ostrova, která je neuvěřitelně skromná a přitom velmi autentická.

To, že ostrov není turisty příliš navštěvovaný, však neznamená, že by zde nebylo co podniknout. Jsou zde restaurace, obchod i mnoho stánků. Návštěvníci zde mohou okusit lekce vaření thajské kuchyně, jógu, thajskou masáž, potápění či jízdu na kajaku.

Osobně mi ale tou nejpříjemnější aktivitou přišlo půjčit si skútr a projet si ostrov křížem krážem, což se dalo za dva dny v pohodě stihnout. U tohoto zážitku totiž člověk mohl nasát plnými doušky atmosféru ryzího thajského venkova, zajet se zaposlouchat do zvuků džungle i se dostat k moři, ve kterém došlápl na dno i několik stovek metrů od břehu.

 

Koh Yao Noi

Koh Yao Noi

 

Když nám však došel benzín a vůbec jsme netušili, jak jsme daleko od města, místní chlapec, žijící ve velmi jednoduchém obydlí mimo civilizaci, neváhal, nasedl na svůj skútr a přivezl nám z města benzín v PET lahvi. Když jsme mu za benzín nechali o pár korun navíc, vypadal velice potěšeně a dojatě.

V Thajsku jsme se setkali s velmi pozitivními lidmi, kteří se na nás usmívali a byli velice laskaví a snažili se nám pomoci. Na Koh Yao Noi to platilo dvojnásob. Tento skromný a milý ostrov, který je dokonalou oázou klidu, nás nadchl natolik, že příště navštívíme sousední Koh Yao Yai, který by se měl pyšnit rozlehlejšími plážemi a ještě nižším počtem turistů.

 

Koh Yao Noi

 

Autor: Karolína Vystrčilová

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Plážový ráj Phuket

Andamanské moře

Na ostrov Phuket za 13 549 Kč

Letenky na Phuket pod 13 tis. Kč

Letenky na ostrov Phuket za 12 590 Kč

Pláž Patong

Koh Yao Noi jako ráj pro skutečný odpočinek v Thajsku

Qatar Airways: Praha – Phuket v září za 11 979 Kč

Mezinárodní letiště Phuket (HKT)

Thajsko - dovolená v zemi stříbrného plátna

Levně na Phuket z Londýna za 8 980 Kč

Placení a měna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.03.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.