Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Pohoří Waitakere

en.wikipedia.orgDneska vás zavedu na větrné pláže s černým pískem, které smáčí rozbouřené a divoké Tasmánské moře.

Pohoří Waitakere najdete kousek za novozélandským Aucklandem směrem na západ. Takzvaná West Coast je rájem surfařů a výletníků. Nejlepší na tom je, že do této divočiny se dostanete za necelou hodinku z centra města a už je jen na vás, který track si zvolíte. Který vodopád chcete vidět a jakou kávu si objednáte v příjemné vesničce Titirangi, kterou najdete při vstupu do tohoto téměř deštného lesa – pralesa. 

Po zastávce v Titirangi bych doporučovala zajet do informačního centra Arataki. Zde vám totiž poradí, kam se jet podívat a navíc se dozvíte spoustu zajímavých informací o tomto kapradinovém lese. A jako bonus se projedete po Scenic Drive, která nabízí nádherné výhledy.

 

 

Chcete znát mé nejoblíbenější místo? Jednoznačně Whatipu beach! Když se podíváte na mapu, tak tuto opuštěnou pláž najdete na úplném dolním cípku pohoří. Jede se tam z Titirangi sice docela dlouho a nakonec ještě pár kilometrů po prašné cestě, ale návštěva stojí za to. Na plaži naleznete rozeklané kameny, útesy, o které se tříštily lodě za doby kolonizace, drobný maják na jednom z útesů, krásný výhled na protější poloostrov Manukau Head a navíc…navíc můžete spatřit i tuleně vyhřívající se na sluníčku! Whatipu beach také nabízí krásnou, asi pětihodinnovou, procházku. Nejdříve se jde po útesu a lesními stezkami a poté se sejde na pláž kolem mokřadů a po písečných dunách. Opuštěnost a kouzelnost místa na vás jistě silně zapůsobí!

 

Waitakere

 

Pokud budete mít čas, klidně se zajeďte podívat také do Cornwallis a do Huia. V Cornwallis na pláži je dokonce bílý písek a klidné moře. Navíc rybáři ocení dlouhé molo.

Další pláže West Coast jsou dost podobné Whatipu. Za větší zmínku však stojí Piha Beach. To je onen ráj surfařů. Na Pize se dokonce natočil známý film Piano.

 

Lion Rock, Piha

Lion Rock, Piha

 

Jakmile budete k černé pláži sjíždět autem po klikaté silnici, uvidíte velkou skálu dělící pláž na dvě menší. Kámen se nazývá Lion Rock a doporučuji vylézt nahoru. Výhledy na velké vlny a odvážné surfaře se vám budou líbit. Pokud vám jedna vyhlídka nestačila, tak na levo od hlavního parkoviště naleznete stezku, která vás zavede ke kamenné zídce na skalisku. A z té jsou také kouzelné výhledy na temnou modř Tasmánského moře.

Pláží už pro dnešek bylo dost. Pojďme se podívat na nějaké fotogenické vodopády. Asi nejkrásnější jsou Kitekite Falls, ale mohou vás zaujmout i kaskádovité Cascade falls na severu Waitakere. Kitekite najdete blízko Pihy a kamarádi tento vodopád dokonce slaňovali, takže pokud máte vybavení, hurá do sedáku a ledové vody.

A víte, jak se máte v takovém novozélandském lese správně chovat? Vždy si před vstupem do houští pořádně očistěte boty, neboť nádherné a majestátné stromy Kauri je třeba chránit, co to jen jde! Doufám, že se vydáte na nějakou procházku a spatříte tyto majestáty. Kauri totiž k zélandské přírodě neodmyslitelně patří!

Věřím, že jste si Waitakere Rangers prošli, projeli a prohlédli a pokud budete mít možnost, rádi se sem opět vrátíte. Tak jako já.

Autor: Diana S.

 

 

Čtěte také:

Hamilton, Nový Zéland

Termální údolí na Novém Zélandu

Procestujte Nový Zéland ve stopách Pána prstenů

Víkend v hlavním městě Nového Zélandu

Seznam letišť na Novém Zélandu

 

 

 

 
Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.