Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Poznejte kanadské Calgary

CalgaryKanadské město Calgary se nachází v provincii Alberta, zhruba 300 kilometrů od Edmontonu. Leží cca 80 km východně od Rocky Mountains (Canadian Rockies neboli Skalisté hory), tím pádem je oblíbenou destinací pro turisty z celého světa, neboť z Calgary mají pravou kanadskou přírodu hned na dosah ruky.

Město je domovem slavného hokejového týmu Calgary Flames a také dějištěm slavného rodeo festivalu Calgary Stampede.

 

 

 

Calgary

 

Provincie: Alberta

Rozloha: 789,9 km² 

Počet obyvatel: 1 096 833

 

Mapa

Zdroj: Openstreetmap.org

 
          Mohlo by vás zajímat: Informace o Mezinárodním letišti Calgary (YYC)
 
 

Co navštívit?

Centrum ( tzv. downtown Calgary) je plné vysokých skleněných staveb a mrakodrapů. Najdete tu například China Town, kde se nachází plno zajímavých obchůdků a asijských restaurací.

Calgary Tower

Calgary Tower je 191 metrů vysoká vyhlídková věž. Původně se jmenovala Husky Tower. Věž byla otevřena pro veřejnost dne 30. června 1968 jako nejvyšší stavba v Calgary. V roce 1971 byla přejmenována na Calgary Tower.

Calgary Stampede 

Slavná velkolepá show s rodeem, ohňostrojem a atmosférou divokého západu. Westernový festival Stampede se koná v červenci a vstupné stojí okolo 30 CAD -  cena lístku se odvíjí od toho, kterou část show chcete vidět, kolik dní chcete na festivalu strávit a čeho se zúčastnit. K dispozici jsou také různé slevy pro skupiny a děti. Celá akce trvá deset dní a představuje jednu z největších outdoorových show vůbec.

Heritage Park Historical Village

Heritage Park představuje interaktivní muzeum, které vám přiblíží kanadskou historii velice živým a poutavým způsobem. Navštívit toto muzum rozhodně neznamená nudné obcházení vystavených exponátů!

Fish Creek Provincial Park

Fish Creek park se nachází v jižní části města Calgary. Je to druhý největší městský park v Kanadě po Pippy Park ve městě St. John. Rozprostírá se na ploše 19 km. Najdete tu celou řadu turistických a cyklistických stezek,jezero, kde si můžete zaplavat, informační centrum, lavičky i místo k pikniku.

ZOO Calgary

Zoologikou zahradu najdete v Calgary na George´s Drive východně od centra města. Velká část zahrady se nachází v oblasti St. George Island na řece Bow. Najdete se zde nejen nekonečnou řadu zvířat, ale také botanickou zahradu a prehistorický park. Calgary Zoo je označována jako jedna z nejnavštěvovanejších zoo v Kanadě.

Calgary Olympic Park

Olympijský park provozuje WinSport Canada. Park slouží jako připomínka zimních olympijských her, které se zde konaly v roce 1988. Dnes se tu nachází velký sportovní areál, který je otevřený v letních i zimních měsících.

Prince´s Island Park

Park představuje oázu klidu u řeky Bow River. Můžete si sem zajít na procházku, zaběhat, projet se na kole, kolečkových bruslích a v zimě i zabruslit na otevřeném veřejném kluzišti.

 

 

Calgary

 

Ubytování v Calgary

  • Couchsurfing –  pokud máte profil na couchsurfingu, můžete se poohlédnou po spolehlivém člověku, který vás u sebe nechá přespat. Zkontrolujte na internetu jeho profil a hodnocení, než na cokoli kývnete
  • AirBnB – krátkodobé pronájmy AirBnB jsou v Kanadě čím dál více oblíbené. Levné ubytování seženete už od 30 CAD za noc.
  • Hostely a hotely  - v Calgary najdete i hotely s levným ubytováním ve společné místnosti. Zkuste Booking.com.

 

Calgary

 

Autor: Simona P.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

To nej z kanadské přírody

Největší letiště v Kanadě

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.