Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Řím a Vatikán

ŘímNapsat článek o hlavním městě Itálie a zmínit se o papežově Vatikánu, není rozhodně nic jednoduchého. Asi 2 700 let staré město má tak bohatou historii, tolik památek na jednom místě, k tomu se přidá vynikající kuchyně a skvělé nákupy a není se čemu divit, že při mé návštěvě nejlidnatějšího města EU jsem nevěděla, kde mně hlava stojí.

Všude se něco děje. Lidé proudí ulicemi, hloučky dychtivých turistů čekají před památkami, než na ně přijde řada. Průvodci hovoří rozmanitými jazyky k pozorným posluchačům a do toho všeho, pokud Itálii navštívíte v létě, vás bude slunce propalovat skrz naskrz.

 

 

 

 

Snad jenom výborná zmrzlina to spraví. Ale pozor, na historických a svatých místech je zakázáno jíst i pít! Když už jsem u toho, na co si dát pozor, tak až budete cestovat metrem, batoh si strčte třeba pod triko! Kapsáři každý den vyrážejí do ulic a dopravních prostředků. I já jsem jednoho takového viděla v plném nasazení!


   
Mohlo by vás zajímat: Mapa římského metra  
   

 

Pojďme si něco říct k pár hlavním památkám

- V roce 2007 bylo Koloseum připsáno do sedmi Nových divů světa. A víte, že se vůbec nedivím? Neuvěřitelná stavba, která pojmula až 50 tis diváků, kteří se mimochodem přišli podívat na různé bitvy, gladiátorské zápasy a dramata, je vážně velkolepá!


 

 

Průvodce římským Koloseem, čtěte zde


- Pokud se chcete podívat do Vatikánu a mladí kluci ze Švýcarska, kteří si říkají Švýcarská garda, vás do mini státu vpustí, máte před sebou velké sousto. Abyste prošli veškerá zákoutí ohromného Vatikánského muzea ujdete 7 km a možná jako já, budete čekat v parném slunci na Berniniho náměstí, než na vás přijde řada.

Sice můžete obdivovat Egyptský obelisk, ale přeci jenom to čekání na přímém slunci není nic moc. Až se konečně dostanete dovnitř, zajděte se podívat na Michelangelovo dílo do Sixtinské kaple. Stejně se tam dnes dostanete jedině přes muzea. Místo, kde se konají konkláve a volí se papežové je spojeno s Vatikánskou bazilikou, neboli Bazilikou svatého Petra. Pod jedním z největších kostelů světa se nachází krypty, více než 100 hrobů a především pro papeže. V samotném Svatopetrském Dómu najdete 45 oltářů!

- Mně osobně se velmi líbil zaoblený Pantheon, protože jsem nikdy nic takového předtím neviděla. Stavba zasvěcená bohům, s neuvěřitelným otvorem uprostřed na stropě, který se nazývá okulus a měří 9 metrů, je prostě neskutečný. A okolus je vlastně jediné „okénko“, kterým do chrámu proudí světlo.

 

Přehled 2 levných hotelů v této lokalitě na booking.com

Tip na hotel (Vatikán) -  Hotel Adriatic Cena na noc pro dva - 1 020 Kč
Tip na hotel (Vatikán) -  Roma Residence Cena na noc pro dva - 1 045 Kč

Pantheon

 

- Na Andělský hrad na řece Tibeře spojený tajnou chodbou se Sixtinskou kaplí sloužící jako muzeum římské historie, jsem bohužel čas neměla, ale přišlo mně líto ho vynechat.

- Místo toho jsem poseděla u sochy Neptuna. Neptun stojí uprostřed známé Fontány di Trévi a nevěří svým očím, kolik tisíců zvědavců ho denně přijde okouknout.

Užijte si Řím a po jeho návštěvě budete pravděpodobně potřebovat další dovolenou. Ale někde na pláži...

 

           
       

 

 

 

 

Další cestopis z věčného města čtěte zde.

           

 

Autor: Diana S.

 

 

 

     Poloha města Řím, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

 

Čtěte také:

Letenky do Říma za 295 korun, Sicílie za 443 korun

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.