Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Rozžhavený Darwin

Foto, en.wikipedia.orgSuchý, horký a rozžhavený Darwin najdete na severu Austrálie. Město, ve kterém stále žije jedna z posledních hrstek původního obyvatelstva Austrálie, město, kde se jen tak v moři nevykoupete kvůli krokodýlům, kterým jako jediným krokodýlům na světě nevadí trochu té slané vody a také kvůli nebezpečným medúzám. Město, ve kterém se nachází nejdůležitější přístav Severního teritoria.

Darwin je fascinující místo pro svou izolovanost a historii. A je to dokonce jedno z nejmodernějších australských měst vůbec. Darwin musel čelit katastrofám přírodním i válečným. V roce 1974 bylo díky cyklonu zničeno téměř celé město. Během druhé světové války zahynulo v Darwinu mnoho lidí a velká část města byla vybombardována.

Darwin se ale vždycky postavil znovu na nohy.

 

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

 

Naše procházka městem se povedla. Prošli jsme si všemožné krámky s australskými suvenýry, vypravili jsme se na krásnou vyhlídku a v parku pozorovali místní obyvatele. Na ně byl smutný pohled. Většina Aboriginců posedávala v parku s nepřítomným výrazem a s láhví tvrdého. Bohužel neumí v tomto novém světě žít a alkohol je pro ně vysvobození.

 

 

Někteří Aboriginci se ale na ulici živí malováním na plátna speciální tečkovou metodou a nebo hrají na didgeridoo. Jiní žebrají.

Doufám, že se trochu vzpamatují a my, běloši, napravíme to, co jsme jim způsobili. Aboriginci totiž v Austrálii tvoří jen asi dvě procenta populace.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Foto, en.wikipedia.orgJakmile se začínalo šeřit, pospíchali jsme zpátky na vyhlídku, protože západ slunce v Darwinu je něco, co vám vyrazí dech. Poslední paprsky dopadaly na vodní hladinu a okolí hrálo všemi barvami. Každou vteřinou slunce sláblo a vzadu v dálce se s námi loučil červený kotouč, aby nabral sílu na další den a vyhoupl se na oblohu ve své plné severoaustralské síle.

Po kouzelném představení jsme se vydali zpátky do města, které už žilo nočním životem a bary praskaly ve švech. Vychlazený drink bylo to pravé, co perfektně zakončilo náš rozžhavený den. 

Autor: Diana Schirlová

 

Přehled ubytování v Darwinu na portále booking.com

Booking.com

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Tipy a rady na cestu do Austrálie

Austrálie z Prahy za 13 980 Kč

Nejvyšší hora Austrálie

Cesta do Austrálie

Krokodýli a netopýři v Austrálii

Australský deník – přílet

Doba letu do Austrálie

 

 

 

 

 

 

             
         

Mohlo by vás zajímat: Letiště Darwin (DRW)

 
             

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.