Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Krokodýli a netopýři v Austrálii

Foto, cs.wikipedia.orgDva Národní parky na severu Austrálie nás příjemně překvapily a zároveň pořádně vystrašily. Jakmile jsme dorazili do Darwinu, hned jsme si v půjčovně půjčili pořádné auto a vyrazili do dvou krásných Národních parků. První park se jmenoval Lichtfield a druhý Kakadu.

Dneska se zmíním o tom druhém.

Tento krokodýlí kout Austrálie mě od začátku lákal, protože vidět krokodýla ve volné přírodě znamená nezapomenutelný zážitek. Obzvlášť, když mávnete rukou nad důležitým upozorněním psaném na ceduli u řeky.

První zastávka, kterou jsme den předtím naplánovali, nám ukázala australskou divočinu v celé své kráse.

 

 

Foto, cs.wikipedia.orgAuto jsme nechali na parkovišti poblíž řeky a šli se k vodě najíst. Značka, která upozorňovala na to, že u řeky není radno jíst ryby, jsme zahlédli v momentě, kdy jsme dojedli tuňáky v konzervě a v řece se začaly hemžit „kameny“.

Foto, cs.wikipedia.orgDomnělé kameny byly hřbety krokodýlů, které nasávaly vůni ryby a naštěstí pro ně naše svačinka nebyla natolik zajímavá, aby svá mrštná těla vyvalila na břeh.

Kdyby se krokodýli ale rozhodli jinak, nevím, co bychom dělali. Asi bychom daleko neutekli. Pro příště budeme radši číst značky, které vždycky mají svůj důvod.

Když si nás obrovské ještěrky přestaly všímat, zašli jsme hlouběji do pralesa a čekalo nás další překvapení.

Tak velké netopýry jsem v životě neviděla! A tolik netopýrů na jednom místě také ne. Ti pískali! Velcí vetřelci (my) se jim v jejich Foto, cs.wikipedia.orglese vůbec nelíbili a černé stíny začaly zmateně poletovat sem tam.

Nebylo to vůbec příjemné, ale stejně jsme stále fascinovaně pozorovali letce i lenochy zavěšené hlavou dolů, kteří nás zkoumali přivřenými očky. Úplně nás probodávali pohledem a chvílemi jsme nevěděli, jestli na nás zaútočí netopýři z výšky nebo krokodýli z hlubin.

Každopádně výlet do Kakadu Národního parku nás velice bavil a dodnes cítím ten strach z krokodýlů a zlověstných netopýřích oček.

 

Autor: Diana Schirlová

 


 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

Mohlo by vás zajímat:

Tipy a rady na cestu do Austrálie

Hlavní město Austrálie - Canberra

Nejvyšší hora Austrálie

Austrálie z Prahy za 13 980 Kč

Austrálie plná zážitků

Australský deník – přílet

 

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 15.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.