Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Za sněhem do Schladmingu

SchladmingKaždoročně si vybíráme osvědčené destinace na naše zimní radovánky. Každý rok tedy zamíříme do Schladmingu, kam už jezdíme nějaký ten pátek. Je to středisko, kde je sníh jistý, zvlášť v této době, kdy taje pomalu i na ledovcích.

Schladming jsme si oblíbili z několika důvodů. Je tam nepřeberné množství sportovního vyžití. Kdo má lyže, sjede si nemálo sjezdovek, tou nejdelší se dostane až úplně dolů na parkoviště a projede pod cílovou bránou světového poháru. To je i druhý důvod. Protože se tu jede světový pohár, můžeme v televizi koukat na zdatné lyžaře a říkat „tam jsme jeli taky“. Je to super pocit, když víte, že tu před vámi jezdili světové špičky sjezdu. A pojedou ještě po vás.

 

 

 

Mapa

 

Schladming se skládá z několika středisek. Planai, Reiteralm, Hochwurzen a Hauser Kaibling. Našimi nejoblíbenějšími jsou Planai a Reiter. Na Hochwurzen zajedeme poslední den, v den odjezdu domů. Je totiž "nejblíž" k domovu. A taky je tam krásně.

 

Rakousko

 

Gulaschsuppe

Nic s sebou nenosíme na svah. I když máme vyzkoušeno, že nám po celém dni zůstal batoh viset na držáku na lyže před chatou. Jen v kapsách schováváme tři čtyři tyčinky a Caprisone. Jinak si zajdeme do chatky na svahu na gulášovou polévku. Je vynikající a dodá síly na zbytek dne.

 

Gulaschsuppe

 

Ubytování

Dalším důvodem je ubytování. Máme několik míst, kde jsme přespávali na svých zimních dovolených. Zvlášť ve Schladmingu máme alespoň tři. Nejoblíbenější je tzv. snídaňová chatička naproti nedávno otevřené lanovce na Reiter. Či menší statek s krávou s výhledem na osvětlenou „jedničku“.

 

  Tip na hotel:  Gästehaus Fuchs Cena na noc pro dva - 1 420 Kč
  Tip na hotel:  Haus Lanka Cena na noc pro dva - 2 401 Kč

 

Vánoční trhy

Na co určitě nesmím zapomenout, jsou krásné vánoční trhy a výzdoba. V postaveném altánku na náměstí zpívají děti koledy, kolem chodí lidé po lyžování a popíjejí svařák a jedí kaštany.

 

 

Načerpáte takovou vánoční náladu, jakou u nás nenaberete. Samozřejmě stánky nejsou jen o svařáku. Najdete tam výrobky z vlny, nějaké ozdoby, možná i vykrajovátka na perníčky.

 

Trhy

   Každý rok je Schladming stejný a přesto jiný.

   Autor: Lucie Pinková

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Siegi Zellner,  BIKEPARK SCHLADMING 2018

 

 

 

    Ubytování v této lokalitě

Schladming

 

 

Čtěte také:

České hory - informace

Navštivte naše nejvyšší hory - Krkonoše

Sněhové zpravodajství - Rakousko

Přehled lyžařských zájezdů

Orlické hory

 

 

logo

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.