Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

V medvědím „rajónu“

Foto, cs.wikipedia.org„Kdo se bojí, nesmí do lesa“. Toto přísloví se na aljašskou divočinu opravdu hodí. O medvědy a zvláštní chlapíky tu není nouze. Tak v případě, že máte pro strach uděláno, sbalte batoh a stan a vydejte se na pořádný výlet.

Dojeli jsme autem až do přímořského města Valdez na jihu Aljašky, které se vyznačuje kupami sněhu i v horkém létě. Zimy tu jsou opravdu chladné a dlouhé. Takové množství sněhu nestihne nikdy do léta úplně roztát.

Valdez je známý hojným rybolovem a malebným přístavem uprostřed zasněžených vršků. Městečko jako z pohádky.

My jsme ale nechtěli strávit náš drahocenný čas v civilizaci. Sbalili jsme proto batohy a vydali se do přírody.

 

 

 

Foto, en.wikipedia.orgStáli jsme před vstupem do lesa ověšeni rolničkami proti medvědům a repelenty proti komárům a poslouchali strašidelné zvuky Aljašky.

Po pár kilometrech z nás malinko opadla počáteční nervozita a šlo se nám lépe. Při cestě jsme míjeli pláž, na které se náramně dobře odpočívalo a téměř u kempu, tedy louce zvané kemp, jsme odbočili do kopce, abychom našli vodopád a trochu se osvěžili.

Ještě před vodopádem na nás zpoza stromu vyběhl mladík s pistolí a v nás by se v té chvíli krve nedořezal. Pistole byla proti medvědům, samozřejmě, ale šok jsme měli, to ano. Nebydlíme v Americe, tak nás pistole osamělých chlapíků v lese děsí, s tím nic nenaděláme.

Vodopád z nás smyl špínu, pot a strach z chlápka, který nás naštěstí jen pozdravil a ihned zmizel v houští. A my se mohli vydat do kempu postavit stan, uvařit si něco k jídlu a modlit se, abychom neměli na paloučku noční návštěvu.

 

 

Foto, en.wikipedia.orgNa jednom rohu jsme se najedli, na druhém zavřeli batohy do železných boxů a na třetím postavili stan a uložili se ke spánku. Za stálého světla a posléze šera se špatně spí, avšak my spali tvrdě. Snad proto, abychom neslyšeli tu medvědí rodinku, která nám na paloučku nechala jasný důkaz, že tam byla. Tráva byla ráno na mnoha místech proleželá a lidé z města nám potvrdili, že jsme spali v medvědím „rajónu“.

Autor: Diana Schirlová

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Cestopis - Valdez

7 nejlepších zážitků a míst na Aljašce

Zlatá horečka na Klondiku

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.