Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Za krásou Turína

Turín je italské město, které se nachází na severu této země a patří mezi průmyslově důležitá centra, my jej však známe především díky turínskému plátnu.

 

 

Historie

Oblast dnešního Turína byla osídlena již Kelty, ti dali místu i jméno, tehdy to bylo Tau, z čehož se postupně stal dnešní Turín. Po Keltech přišli Římané a od pátého století byl Turín sídlem biskupa.

Až roku 1861 se Turín stal Italským městem a stejně jako Milán představuje velice navštěvované a oblíbené město  Itálie. Nedaleko Turína se konaly i dvacáté zimní olympijské hry.

 

Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

Doprava

Turín je městem, kde je hromadná doprava součástí každodenního života bez ohledu na společenskou situaci nebo věk. Naleznete zde jak autobusy, tak i tramvaje. Zlaté časy zde prožívá i železniční doprava. Hodinový lístek vás vyjde na 1,5 eura.

 

Vlakové nádraží Turín

MHD - Turín

 

Kuchyně

Nacházíme se v Itálii, takže turínská kuchyně asi nikoho nepřekvapí. Najdeme zde totiž skoro totéž, jako po celé Itálii, můžete se těšit na těstoviny, špagety i pizzu. Stejně tak vyhlášené jsou i italské speciality z ryb a mořských plodů. K jídlu si navíc můžete dát i výborné víno, kterých je v Italii nespočet. Pokud chcete město navštívit jen jako poznávací zájezd a jídlo chcete vyřešit rychle a levně, pak se nemusíte bát. I v Turíně najdete fast foody, kde si můžete dát nějakou dobrou rychlovku.

 

 

Ubytování

Turín je plný historických památek, kostelů a podobně. Navštěvuje jej tedy spousta turistů, takže o hotely zde není nouze. Pokud se ale chystáte do Turína vyrazit v sezoně, pak si ubytování raději rezervujte dopředu. Můžete zde bydlet opravdu luxusně, ale i levně a hezky. Kromě drahých hotelů jsou tu totiž i ubytovny nebo hostely. Pokud byste raději zvolili nějakou střední cestu a bydleli hezky i levně zároveň, pak si prohlédněte naše stránky.

 

Hotely v této destinaci

 

Pacific Hotel Fortino

Cena na noc pro dva - 1 617 Kč
 

Hotel Concord

Cena na noc pro dva - 2 320 Kč


Letenky do Turína z Prahy přes portál Kiwi.com


 
Letiště Turín (TRN), čtěte zde
 

 

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, iflymagazine, Turín

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.04.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!