Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Za krásou Turína

Turín je italské město, které se nachází na severu této země a patří mezi průmyslově důležitá centra, my jej však známe především díky turínskému plátnu.

 

 

Historie

Oblast dnešního Turína byla osídlena již Kelty, ti dali místu i jméno, tehdy to bylo Tau, z čehož se postupně stal dnešní Turín. Po Keltech přišli Římané a od pátého století byl Turín sídlem biskupa.

Až roku 1861 se Turín stal Italským městem a stejně jako Milán představuje velice navštěvované a oblíbené město  Itálie. Nedaleko Turína se konaly i dvacáté zimní olympijské hry.

 

Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

Doprava

Turín je městem, kde je hromadná doprava součástí každodenního života bez ohledu na společenskou situaci nebo věk. Naleznete zde jak autobusy, tak i tramvaje. Zlaté časy zde prožívá i železniční doprava. Hodinový lístek vás vyjde na 1,5 eura.


Vlakové nádraží Turín

Veřejná doprava (MHD) - Turín

 

Kuchyně

Nacházíme se v Itálii, takže turínská kuchyně asi nikoho nepřekvapí. Najdeme zde totiž skoro totéž, jako po celé Itálii, můžete se těšit na těstoviny, špagety i pizzu. Stejně tak vyhlášené jsou i italské speciality z ryb a mořských plodů. K jídlu si navíc můžete dát i výborné víno, kterých je v Italii nespočet. Pokud chcete město navštívit jen jako poznávací zájezd a jídlo chcete vyřešit rychle a levně, pak se nemusíte bát. I v Turíně najdete fast foody, kde si můžete dát nějakou dobrou rychlovku.

 

 

Ubytování

Turín je plný historických památek, kostelů a podobně. Navštěvuje jej tedy spousta turistů, takže o hotely zde není nouze. Pokud se ale chystáte do Turína vyrazit v sezoně, pak si ubytování raději rezervujte dopředu. Můžete zde bydlet opravdu luxusně, ale i levně a hezky. Kromě drahých hotelů jsou tu totiž i ubytovny nebo hostely. Pokud byste raději zvolili nějakou střední cestu a bydleli hezky i levně zároveň, pak si prohlédněte naše stránky.

 

Hotely v této destinaci

 

Pacific Hotel Fortino

Cena na noc pro dva - 1 617 Kč
 

Hotel Concord

Cena na noc pro dva - 2 320 Kč


Letenky do Turína z Prahy přes portál Kiwi.com


 
Letiště Turín (TRN), čtěte zde
 

 

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, iflymagazine, Turín

 

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Vlakové nádraží - Torino Porta Nuova railway station

 

Městská doprava v Turíně

 

Kde ve světě se mluví italsky?

 

Jak dlouho trvá let do Itálie?

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.04.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.