Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Chorvatský Orebić

Foto, cs.wikipedia.orgMěsto Orebić leží na jižním pobřeží poloostrova Pelješac, jeho pláže patří k nejlepším v jižní Dalmácii. Písečně zátočiny zde lemují háje tamaryšků a borovic.

Z města Korčula  je to sem jen tři kilometry přes průliv, a je to tedy skvělý cíl jednodenního výletu. Po odpočinku na pláži se můžete vydat na skvělou pěší túru na horu Ilija, nebo si prohlédnout několik místních kostelů a muzeí. Hora Ilija tvoří štít před silnými severními větry a umožňuje tak, aby se tu dařilo Foto, cs.wikipedia.orgzdejší floře. Obvykle je zde o několik stupňů tepleji než na Korčule a jaro sem přichází brzy a léto končí později.

K hlavním ekonomickým aktivitám obyvatelstva kromě cestovního ruchu patří zemědělství, pěstování ovoce a  rybolov. Turisté často využívají přilehlé písečné i oblázkové pláže v zálivu Trstenica. Město také disponuje vlastním přístavištěm u pobřežní hráze.

 

Kde leží? Mapa

Foto, cs.wikipedia.org

By Wakowlk (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Ubytování v městě Orebić přes booking.com.

Booking.com

 


*Autor úvodní fotky - By Quahadi Añtó 11:23, 15 January 2011 (UTC) (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, eltigre001, Korčula - Orebić 2016

 

 

   
  Čtěte také:
 

Hranice Chorvatska

 

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

 

Jak dlouho trvá let do Chorvatska?

 

Chorvatsko není jen moře

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.