Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Čínská čtvrť v Amsterdamu

Foto, en.wikipedia.orgDějiny nejstarobylejších čínských čtvrtí na území Evropy sahají až do druhé poloviny 19. století, kdy se v největších evropských metropolích začali objevovat přistěhovalci z východní Asie.

Jednalo se hlavně o Číňany, kteří odcházeli z kolonií evropských mocností a vydávali se na dlouhou plavbu do jejich hlavním měst z Hongkongu do Londýna, z některých čínských provincií či z Vietnamu do Paříže a z Indonésie do Amsterdamu.

Ze svých bývalých domovin odjížděli z různých důvodů, obzvláště kvůli hospodářským podmínkám nebo kvůli válečným konfliktům a pogromům. Mnozí z nich také přijali zaměstnání na obchodních lodích Východoindické společnosti a poté již zůstali v Evropě.

 

 

Největší příliv čínských emigrantů se také usadil v Amsterdamu v prvních třech desetiletích 20. st. vlivem velké hospodářské krize a roku 1928 zahájila provoz v blízkosti nábřeží první čínská restaurace pojmenovaná Kong Hing.

Centrem nově vznikající čtvrti byly ulice Geldersekade, Zeedijk, Stormsteeg.

 

  Zdroj: openstreetmap.org, ulice Zeedijk

 


* Autor úvodní fotky - By Helanhuaren (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 
10 tipů kam zajít v Amsterdamu čtěte zde
 

 

 

Čtěte také:

MHD - Amsterdam

Vlakové nádraží

Doba letu do Amsterdamu


 

Ulice Zeedijk - ubytování v této lokalitěFoto, en.wikipedia.org

Vložil/a: Daniel Česák 07.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.