Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Cestujeme na koncert do Londýna, Frankfurtu nebo Berlína

Ilustrační fotoCestovat se dá nejen za památkami, ale také za zábavou. A tak v dnešním článku jsme pro vás připravili výběr z těch nejzajímavějších hudebních akcí v Evropě.

Zastavíme se v Berlíně, kde proběhne koncert Lady Gagy, ve Frankfurtu, kde vystoupí Alicia Keys, nebo v Londýně, kde během května se objeví Black Eyed Peas.

 

Lady Gaga v Berlíně

11. května ve 20h probíhá koncert populární zpěvačky Lady Gaga. Koncert proběhne v berlínské aréně O2 World. Vzdálenost arény z Prahy je 350 km. Parkování je zajištěno pro 2 000 aut. Plánek parkovišť najdete zde. Parkování stojí 5 € po dobu akce. Koupit parkování lze přímo na parkovišti. Jak se dostat k O2 World aréně? Pokud jedete autem k hale, může vám pomoci tento plánek. Pokud použijete MHD, použijte například městské vlaky S3, S5, S7, S9, S75. Všechny tyto linky zastavují ve stanici Warschauer Straße, která je u haly. Cena jízdenky za dospělou osobu se pohybuje mezi 2,1 € (zóna AB), 2,5 € (zóna BC), 2,8 € (zóna ABC - tedy všechny).

Cena vstupenky se pohybuje mezi 64 - 104 €. Více informací najdete zde.

Ubytování v Berlíně

Hotel B1 - hotel vzdálený od haly cca. 14 min. jízdy autem. Cena za dvoulůžkový apartmán je 892,- Kč/noc  termínu konání koncertu, tedy 11./12. května. Jiné nabídky najdete zde.

 

Alicia Keys ve Frankfurtu

Tato zpěvačka vystoupí 9. května od 20 hod. ve Festhalle. Cena vstupenky je 61 €. Adresa haly je Ludwig-Erhard-Anlage 1, 60327 Frankfurt. Pokud se k hale odhodláte vypravit pomocí MHD, dopravte se na stanici Hauptbahnhof, použijte linky S-Bahn 1, 2, 3, 4, 5, anebo 8. Od zastávky Hauptbahnhof je to cca. 10 min. pěšky. Anebo použijte tramvajovou linku 16 nebo 19.

Ubytování a doprava - Frankfurt

Dopravit se lze samozřejmě autem. Vzdálenost z Prahy do Frankfurtu je 510 km. Rychlejší a často i levnější je dopravit se letadlem. Často lze doletět do Frankfurtu z Prahy pod 500,- Kč. O takových akčních letenkách pravidelně informujeme na našem webu. Letenka v době konání koncertu je však dražší. Za cenu 3 736,- Kč Ryanair dopraví dvě osoby tam i zpět. Cena vč. tax s příručním zavazadlem, a pokud budete platit Prepaid kartou Mastercard. Termín letu je 7.-10. května.

Pokud hledáte ubytování, zkuste tuto stránku.

 

Black Eyed Peas v Londýně

28. května v 18.30 vystoupí Black Eyed Peas v Londýnské O2 aréně. Více informací o koncertu najdete například zde. Dopravit se k hale můžete pomocí metra, linka Jubilee line. Nejblíže k aréně je stanice North Greenwich. Tady je mapa s přesnou polohou haly.

Doprava a ubytování

Do Londýna je nejrozumnější se dopravit letadlem. Navíc ceny letenek se často pohybují pod 1 tis. korun vč. tax. Cena letenky v termín koncertu (27.-31. května) za dvě osoby, tam i zpět, včetně tax je cca. 2 600,- Kč. V ceně je příruční zavazadlo, a cena je bez poplatku za platbu, který není nijak výrazný. A navíc nemusíte jej platit. Letecká společnost Ryanair. Odlet z Bratislavy, směr Londýn Stansted. Wizzair je poněkud dražší v uvedeném termínu, cena za stejný počet osob je 5 668,- Kč. Odlet z Prahy. Ceny se mohou během času měnit.

Ubytovat se můžete například v hotelu Kings Head Guest House. Cena za dvoulůžkový pokoj v termínu 28./29. května je 1 160,- Kč. Hotel je poblíž stanice metra Stratford.

Tip: výběr toho nejlevnějšího na booking.com

Pokud se plánujete v Londýně zdržet a navštívit některé památky, může vám pomoci náš článek o cestě do Londýna.

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.04.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.