Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Cestujeme na koncert do Londýna, Frankfurtu nebo Berlína

Ilustrační fotoCestovat se dá nejen za památkami, ale také za zábavou. A tak v dnešním článku jsme pro vás připravili výběr z těch nejzajímavějších hudebních akcí v Evropě.

Zastavíme se v Berlíně, kde proběhne koncert Lady Gagy, ve Frankfurtu, kde vystoupí Alicia Keys, nebo v Londýně, kde během května se objeví Black Eyed Peas.

 

Lady Gaga v Berlíně

11. května ve 20h probíhá koncert populární zpěvačky Lady Gaga. Koncert proběhne v berlínské aréně O2 World. Vzdálenost arény z Prahy je 350 km. Parkování je zajištěno pro 2 000 aut. Plánek parkovišť najdete zde. Parkování stojí 5 € po dobu akce. Koupit parkování lze přímo na parkovišti. Jak se dostat k O2 World aréně? Pokud jedete autem k hale, může vám pomoci tento plánek. Pokud použijete MHD, použijte například městské vlaky S3, S5, S7, S9, S75. Všechny tyto linky zastavují ve stanici Warschauer Straße, která je u haly. Cena jízdenky za dospělou osobu se pohybuje mezi 2,1 € (zóna AB), 2,5 € (zóna BC), 2,8 € (zóna ABC - tedy všechny).

Cena vstupenky se pohybuje mezi 64 - 104 €. Více informací najdete zde.

Ubytování v Berlíně

Hotel B1 - hotel vzdálený od haly cca. 14 min. jízdy autem. Cena za dvoulůžkový apartmán je 892,- Kč/noc  termínu konání koncertu, tedy 11./12. května. Jiné nabídky najdete zde.

 

Alicia Keys ve Frankfurtu

Tato zpěvačka vystoupí 9. května od 20 hod. ve Festhalle. Cena vstupenky je 61 €. Adresa haly je Ludwig-Erhard-Anlage 1, 60327 Frankfurt. Pokud se k hale odhodláte vypravit pomocí MHD, dopravte se na stanici Hauptbahnhof, použijte linky S-Bahn 1, 2, 3, 4, 5, anebo 8. Od zastávky Hauptbahnhof je to cca. 10 min. pěšky. Anebo použijte tramvajovou linku 16 nebo 19.

Ubytování a doprava - Frankfurt

Dopravit se lze samozřejmě autem. Vzdálenost z Prahy do Frankfurtu je 510 km. Rychlejší a často i levnější je dopravit se letadlem. Často lze doletět do Frankfurtu z Prahy pod 500,- Kč. O takových akčních letenkách pravidelně informujeme na našem webu. Letenka v době konání koncertu je však dražší. Za cenu 3 736,- Kč Ryanair dopraví dvě osoby tam i zpět. Cena vč. tax s příručním zavazadlem, a pokud budete platit Prepaid kartou Mastercard. Termín letu je 7.-10. května.

Pokud hledáte ubytování, zkuste tuto stránku.

 

Black Eyed Peas v Londýně

28. května v 18.30 vystoupí Black Eyed Peas v Londýnské O2 aréně. Více informací o koncertu najdete například zde. Dopravit se k hale můžete pomocí metra, linka Jubilee line. Nejblíže k aréně je stanice North Greenwich. Tady je mapa s přesnou polohou haly.

Doprava a ubytování

Do Londýna je nejrozumnější se dopravit letadlem. Navíc ceny letenek se často pohybují pod 1 tis. korun vč. tax. Cena letenky v termín koncertu (27.-31. května) za dvě osoby, tam i zpět, včetně tax je cca. 2 600,- Kč. V ceně je příruční zavazadlo, a cena je bez poplatku za platbu, který není nijak výrazný. A navíc nemusíte jej platit. Letecká společnost Ryanair. Odlet z Bratislavy, směr Londýn Stansted. Wizzair je poněkud dražší v uvedeném termínu, cena za stejný počet osob je 5 668,- Kč. Odlet z Prahy. Ceny se mohou během času měnit.

Ubytovat se můžete například v hotelu Kings Head Guest House. Cena za dvoulůžkový pokoj v termínu 28./29. května je 1 160,- Kč. Hotel je poblíž stanice metra Stratford.

Tip: výběr toho nejlevnějšího na booking.com

Pokud se plánujete v Londýně zdržet a navštívit některé památky, může vám pomoci náš článek o cestě do Londýna.

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.04.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!