Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Drážďany dráždí k dalším návštěvám

DrážďanyDrážďany jsou českými turisty poměrně opomíjené. Ano, známe je díky proslulým Vánočním trhům nebo jak relativně blízký nákupní cíl. Ale kdo z nás si uvědomuje, že se jim přezdívá Florencie na Labi? A to rozhodně ne neprávem.

Pravdou je, že toto historické a kulturní centrum málem zmizelo díky masivnímu bombardování za druhé světové války z mapy. Nicméně naštěstí došlo k totální rekonstrukci a obnově celého města včetně mnoha historických památek.

Drážďany navštěvuji pravidelně každé dva roky v rámci pravidelných pracovních konferenčních pobytů a vždy si najdu chvilku aspoň na malou exkurzi městem.

 

 
Další tipy kam zajít v Drážďanech čtěte zde
 

 

Mým prvním přáním bylo navštívit německý Louvre – Zwinger.

Zwinger, který patří mezi nejznámější světové galerie, byl původně vybudován jako královský palác. Dnes sem míří turisté z celého světa, aby se pokochali uměleckými díly světově proslulých mistrů. Ani já jsem Zwinger nevynechala a strávila jsem tam několik hodin a po pravdě, při další návštěvě jsem se sem vrátila znovu.

Zwinger však nezaujme jen uměleckými díly, které se skrývají v jeho vnitřních prostorách, ale také svou architekturou. Jde o komplex barokních budov, kterým vévodí Korunní brána.

 

Drážďany

Drážďany

Drážďany Drážďany
   

Zwinger se nachází přímo v centru města a tak jen co by kamenem dohodil, najdete úchvatnou Katedrálu Nejsvětější Trojice, zvanou také Hofkirche. Údajně jde o největší chrámovou stavbu v Sasku. Upřímně mohu říci, že interiér je stejně působivý jako exteriér. Navíc je zde k dispozici speciální přístup pomocí výtahu i pro vozíčkáře. Chvíli mi trvalo, než jsem zjistila, jak se sem mohli lidé na vozíčcích dostat, ale pak jsem to tajemství objevila :-)

 

Drážďany

 

Ten zmiňovaný speciální výtah je od náměstí Theaterplatz. Tomu dominuje velká jezdecká socha saského krále Johanna. Abych se přiznala, vůbec nevím, kdo to byl, ale socha působí monumentálním dojmem, tak snad si to ten Johann zasloužil :-)

 

Drážďany Drážďany
   

 

Všichni, kdo navštěvují Drážďany hlavně kvůli Vánočním trhům, určitě znají náměstí Neumarkt. No a tady a v přilehlých uličkách se dá krásně za teplých večerů posedět u sklenky vína v příjemné poklidné atmosféře. Navíc jen pár kroků od nábřeží.

 

Drážďany Drážďany
   

V přilehlých uličkách jsou také nenápadné hotely, v jednom z nich jsme byli při poslední návštěvě ubytováni. Byla to naprosto perfektní volba, protože jsme měli spoustu příležitostí pokochat se okolními pamětihodnostmi.

 

  Ubytování na booking.com

Drážďany

Drážďany

 

Přímo na náměstí Neumarkt se nachází asi nejznámější drážďanský kostel Frauenkirche, česky kostel Panny Marie. Není to katolický kostel, ale evangelicko-luteránský.

Znovu byl vybudován doslova z trosek a vysvěcen v roce 2005. Protože je to tzv. otevřený kostel, není určen pouze pro bohoslužby, ale také se zde pořádají různé koncerty, kulturní akce, takže kolemjdoucí mohou zaslechnout lahodné tóny linoucí se z tohoto chrámu. Působivý je především vzhled kostela, protože při obnově byly z velké části použity původní stavební kameny, které se barevně odlišují od zbytku stavby.

 

Drážďany Drážďany

 

Jedna z okolních uliček, Augustusstrasse, která vede k drážďanskému zámku, přitahuje pozornost kolemjdoucích. Jednak se zde konají pouliční koncerty a hlavně se zde nachází místní unikát – tzv. porcelánový obraz zvaný Knížecí průvod neboli Fürstenzug.

DrážďanyDrážďany však mohou nabídnout návštěvníkům mnohem víc, takže už se těším na další konferenci, protože jsem ještě neviděla ani Zlatého rytíře, zámek Pilnitz ani Japonský palác či Semperovu operu.

Ale ženy v Drážďanech nezajímají jen památky, ale také nákupy a i v tomhle je město naprosto uspokojující. Na proslulé Prager Strasse je celá řada obchodů a obchodních galerií. Nejznámější jsou Altmarkt Galerie nebo Centrum Galerie, kde můžete strávit řadu hodin procházením desítek obchodů všech možných druhů. A víte co? Jsou tu popisy v češtině a dá se tu platit i českými platebními kartami. A najdete tu zboží, které v obchodech stejných značek u nás budete hledat marně. Takže vzhůru do Drážďan – nakupujte a kochejte se památkami :-)

 

Autor: P.U.

 

 

Autobusové jízdenky do Drážďan můžete rezervovat u společnosti Flixbus

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Drážďany - stojí za to navštívit

Co by vám v Drážďanech nemělo uniknout

Zámek Zwinger v Drážďanech

Levné ubytování v Drážďanech od 50 korun za noc

MHD - Drážďany

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.