Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Itálie     

Rosolina Mare

V červnu 2009 jsme se společně s manželkou rozhodli jet do Itálie. Vybrali jsme letovisko Rosolina Mare. Především za to mohl výhodný last minute. :) Rosolina Mare leží v přírodním prostředí delty řeky Pád. Vstup do moře je velmi pozvolný. Jemný písek. Téměř všude borovice, které v parném létu slouží jako jeden velký slunečník.

Rosolina Mare patří spíše mezi menší mořská letoviska. To ale je spíše výhoda než nevýhoda. V letovisku najdete dostatek restaurací, diskoték, cukráren a jiných atrakcí. Každý den někde ve městě se pořádají animační programy. Místo je vhodné jak pro mladší ročníky tak také pro rodiny s dětmi. Sám jsem byl překvapen, jak moc se Italové snaží zabavit dětí turistů. A taky jim to šlo :)

 

Cesta do Rosolina Mare

Vyjeli jsme v 18 h z Prahy. A hned na začátek nás čekalo nemilé překvapení – dálnice D1 a vůbec doprava v Praze – ale na to jsme už celkem zvyklý. Ale i tak, jet 10km dvě hodiny je celkem dost. Další problémy nastaly na silnici č. 3, směr České Budějovice. Tu jsme projížděli 50kou, případně i stáli. Důvodem byly kolony. Dodnes ale nevím z jakého důvodu, na silnici jsem neviděl žádnou havárii. Díky dopravě na českých silnicích jsme nabrali slušné zpoždění a tak k LPG stanici jsme dojeli něco kolem 22h. Chtěli jsme natankovat v Kaplici. Ale světe div se, LPG čerpací stanice byla zavřená. No nic chtěli jsme natankovat jinde, ale žádnou otevřenou LPG stanici jsme nenašli. Dokonce ani v Českém Krumlově. Tak všem LPGčkářům doporučuji tankovat buďto dříve nebo v Českých Budějovicích. Nezbývalo nám nic než projet Rakousko na benzín – v Rakousku LPG stanice téměř nejsou. Od Rakouských hranic jsme již měli plynulou jízdu bez komplikací.

 

Zařídili jsme vám slevu 10% na pobyty v Itálii - ceny i pod 1tis. Kč za osobu/týden. Více zde.

 

Rakousko

Rakouské silnice a dálnice se mi zdáli naprosto bezproblémové. Pravda nejeli jsme ve špičce nýbrž pozdě v noci a před prázdninami. Trochu jsme měli obavu z poplatků za tunely. V Rakousku se platí jak dálniční známka tak také jsou zvlášť zpoplatněné některé tunelové úseky. Rozdíl v platbě za tunely může být velký.


Dálniční známku je možné zakoupit na některých čerpacích stanicích v Praze (např. OMV v Holešovicích), ale větší možnosti jsou v jižních Čechách. Cena je cca. 250 Kč.

Itálie

Dopravní infrastruktura v Itálii se zdála taky  kvalitní. Tunely byly hezké, smělo se jet i 130 km/h na rozdíl od tunelů v Rakousku, kde je povolena max. 100 km/h. Pozor si jen dejte u placení při výjezdu na dálnici. Vybíráte si, zda máte tzv. Telepas, což je jakýsi předplacený čip, něco jako u nás mýtné krabičky. Další možností je tzv. ticket a ten zřejmě využije většina turistů. Pamatujte při výjezdu z dálnice, že se musíte zařadit k správnému terminálu!!! Když jsem jel poprvé, samozřejmě jsem zajel na Telepas a pochopit z italštiny co je špatně, bylo opravdu obtížné.  Navíc jsem zaplatil 25 eur navíc, zřejmě pokuta, ale dodnes nevím za co.  Pokuta se platí automaticky při výjezdu z dálnice. V Itálie je dostatek LPG čerpacích stanic. Jen se musí dát pozor, aby nedošlo k záměně za CNG - italsky metano. LPG je v Itálii označován jako GPL anebo gas. Cena byla stejná jako u nás, max. o 1 Kč dražší. Pozor - poslední LPG stanice ve směru na Villach v Tolmezzu má otevřeno o víkendech jen do 19h!!! Nejbližší další LPG stanice ve směru do Rakouska je v Grazu.

 




U moře


Po neuvěřitelných 16h – především díky kolonám v Čechách, jsme dojeli na místo určení. Městečko je velmi romantické, plné života a to hlavně po 21h. Všude zeleň, restaurace a různé další atrakce. Hned první dojem byl velmi pozitivní. Moře bylo relativně čisté, jen protože jsme tam byly zrovna, když v celé evropě byly silné bouřky - také u nás tehdy byly silné bouře, která pustošila severní Moravu a jižní Čechy - tak v moři občas plavaly větve a listí. Bylo to asi dva dny. Ale aspoň byly slušné vlny.

V moři jsou krabi. Někteří je lovili, věřím že pro zábavu, i když u některých bych to tipnul kvůli večeři. Manželka byla v San Benedettu, ale Rosolina ji přirostla k srdci více.

V Rosolina Mare jsou také trhy - odpozoroval jsem, že každou sobotu (spíše po odpoledni do večera) a středu. Trhy jsou celkem velké. Jsou tam také atrakce pro děti. Jedny hned při vjezdu do Rosolina Mare a další spíše na severu poloostrova. Děti bych bral na obě místa.

Co se týká pestrosti stravy, no nevím, tím mě Italové nenadchli, oproti francouzské kuchyni mi ta italská přišla, no řekněme nic moc. Samá pizza, těstoviny. A zrovna pizzu moc nemusím :)  V Rosolina je spousta obchodů a pár supermarketů. Jeden v centru, další na severu poloostrova u atrakcí a další naopak spíše v jižní části - poblíž apartmánů Wanda. Tam nakoupíte relativně levně. Ceny za pizzu jsou srovnatelné v restauracích jako u nás - pozor na jejich coperto. Zkontrolujte si za jakou cenu jej mají. Nás to celkem překvapilo, ale nakonec jsme našli pizzerii, kde coperto se neplatilo, je to pizzerie a cukrárna v jednom poblíž informačnícho centra.

Ceny alkoholu jsou v trochu jiných dimenzích než jsme zvyklý. Pivo 0,4 za 3,5 Eura není drahý. V supermarketu seženete pivo 0,66l za 0,8 Euro. Víno je tam levnější než u nás.

Pár fotek:

 

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Informace - Itálie

 

Seznam letišť v Itálii

 

Seznam měst v Itálii

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.