Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Vše, co byste měli vědět o Curyšském jezeru

Páté největší  švýcarské jezero (88,5km2 ) leží v obrovské ledovcové kotlině na území tří kantonů – Curych, St.Gallen a Schwyz. Napájí ho řeky Linth, Jona a Wägitaler, na severozápadě z jezera vytéká řeka Limmat.

 

 

Dřív bylo Curyšské jezero využíváno zejména pro dopravu nejrůznějšího nákladu, v současnosti je jedním z oblíbených cílů zahraničních i místních turistů.

Kolem celého jezera tak najdete množství ubytovacích zařízení, od kempu Campingplatz Fischer's Fritz, který je spíš pro nenáročné cestovatele, až po luxusní hotely v Curychu. Jezero se stalo oblíbenou destinací i pro podnikatele, kteří si zde ve svých honosných rezidencích na severním „Zlatém pobřeží“ užívají veškerých výhod tohoto daňového ráje.

 

        Mapa - openstreetmap.org
 

 

Pokud vám nestačí procházky po břehu jezera, popřípadě  cyklovýlety v jeho okolí, určitě vyzkoušejte plavbu lodí. Plavební společnosti nabízejí snad všechno, co si vzpomenete. Od plavby historickým parníkem, přes lodě s luxusními restauracemi, nebo jen zapůjčení jachty či člunu. Lodě vyplouvají z přístavu Bürkliplatz v Curychu a zakoupit si můžete jak plavbu hned z rána, tak i za západu  slunce.

 

 

V nabídce výletů lodí je také návštěva dvou ostrovů ležících na jezeře, Ufenau a Lützelau. Větší Ufenau (11,3 ha) je pod správou opatství Einsiedeln. Z toho plynou určitá omezení, na ostrově je zákaz kempování a koupání. Ufenau byl osídlen již v době starověkého Říma, o čemž svědčí pozůstatky galsko-římského chrámu ze třetího století našeho letopočtu. Z církevních památek se zde dále nachází románský kostel sv. Petra a Pavla a kaple sv. Martina.

Světské památky pak reprezentuje restaurace U dvou havranů, jejíž původ lze vystopovat až do 17. století. Restaurace je aktuálně renovována, kvůli čemuž je aktuálně návštěva ostrova nemožná. S otevřením se počítá v květnu 2018. Menší z ostrovů, Lützelau (3 ha) je přírodní rezervací, ale nabízí několik míst ke kempování i koupání.

 

Ubytování u jezera - Curych

 

Sorell Hotel Seefeld

Cena na noc pro dva - 4 989 Kč
 

Hotel Opera Zürich  

Cena na noc pro dva - 4 985 Kč
 

Residence Mutschellen

Cena na noc pro dva - 2 989 Kč
 

Seestrasse Apartments Drei

Cena na noc pro dva - 3 920 Kč
 

easyHotel Zürich

Cena na noc pro dva - 2 024 Kč
 

ibis Zurich Adliswil

Cena na noc pro dva - 2 250 Kč
 

Swiss Star Center

Cena na noc pro dva - 2 254 Kč

 

Pokud by vám k rekreaci nestačilo samotné jezero, můžete strávit několik dní výlety po okolí. Začít můžete přímo v Curychu. V největším švýcarském městě najdete opravdu vše, na co si vzpomenete. Staré město s mnoha historickými památkami, bulvár Bahnhofstrasse plný obchodů s tím nejluxusnějším a nejdražším zbožím a večer pak můžete zamířit do jednoho z mnoha klubů v centru.

 

 

Na východní straně jezera je městečko Rappersville, proslulé zahradami s více jak 15000 keři růži rozmanitých barev, velikostí i vůní. Městu vévodí středověký hrad a pro dětské návštěvníky je zde populární Knie’s Children’s Zoo. Milovníci čokolády by rozhodně neměli vynechat návštěvu Kilchbergu, sídla proslulé firmy Lindt & Sprüngli.

Autor: Markéta Mrkvová

 


Mohlo by vás zajímat:

Curyšské mezinárodní letiště

Doba letu do Curychu z Prahy

Curych: Navštivte město plné vody a zkratek

Švýcarská měna

 


 

     
 

               Čtěte také: 10 největších jezer ve Švýcarsku

 
     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.